Hyvän olon hormonit - hieroja/asiakas

Hierottavan kehosta vapautuu hyvän olon hormoneja hieronnan aikana ja sen jälkeenkin. Ymmärrän asiakkaana tämän hyvin ja olen sen kokenut.

Aloinkin miettimään käykö hierojalle itselleen näin käsikosketuksen kautta? Ja vaikuttaako asiaan se, että asiakas on miellyttävä?
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikäli asiakas on kokonaisvaltaisesti mukava, ystävällinen, asiallinen jne niin vahva ehkä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MariKirsi kirjoitti:

Hierottavan kehosta vapautuu hyvän olon hormoneja hieronnan aikana ja sen jälkeenkin. Ymmärrän asiakkaana tämän hyvin ja olen sen kokenut.

Aloinkin miettimään käykö hierojalle itselleen näin käsikosketuksen kautta? Ja vaikuttaako asiaan se, että asiakas on miellyttävä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu