Kyllä minä mieleni pahoitin, kun tilasin Vallilan verkkokaupasta Suomi-100 vuotta kunniaksi uudet Imatra -aiheiset verhot. VALMISTUSMAA TURKKI !
Eikö tämän Vallilan omistus ole ministeri Bernerillä ja hänen suvullaan? Miten asian saisi laajempaan tietoisuuteen; epäilenpä, että lehdet eivät moisesta kirjoita.
Vallilan matot on muuten tehty Belgiassa ja Marimekon kipot Thaimaassa!
Vallilan tuotteet
5
2891
Vastaukset
- 23.10
Vallila mainosti samaan Suomi 100-tyyliin Finlaysonin tavaroita.
Tilasin mieluummin tavarat suoraan Finlaysonilta. - petetty
Matot tehty Egyptissä.
Verhokangas oli vinoon leikattu. En saanut niistä verhoja. Lupasivat hyvitystä alle 1 eur. Väittivät, että kuluttaja-asiamies on niin ohjeistanut. Uskokoon ken voi. Ei kai kukaan täysipäinen enää noiden tuotteisiin rahojaan laita. Berner rahastaa jo aivan riittävästi jokaisen lompakosta veroina, tarvitseeko sen tuotantoa vielä sen lisäksi olla tukemassa.
Ja Marimekko on unohtunut vuosikymmenien taakse.- yliarvostettuasoopaa
Vallilan verhot ovat suurimmaksi osaksi tosi rumia. Väsynyttä, melankolista, masentavaa. Harmaa tuntuu olevan pääväri. Täysin ylihinnoiteltua ja yliarvostettua. Jos kyseessä ei olisi suomalainen brandi niin kukaan ei ostaisi tuotteita. Mieluummin ostaisin Ikeasta 5 euron verhot kuin Vallilan masentajat.
- Anonyymi
A) entisen hallituksen Berner ja Vallilan Berner eivät liity mitenkään toisiinsa
B) Aivan eri suku!
C) Vähän niin kuin Lahtisiakin on eri sukuisia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1475514Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1363598"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263339Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363213Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432714Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.512304- 242240
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292176prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111924Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk931826