Kyllä minä mieleni pahoitin, kun tilasin Vallilan verkkokaupasta Suomi-100 vuotta kunniaksi uudet Imatra -aiheiset verhot. VALMISTUSMAA TURKKI !
Eikö tämän Vallilan omistus ole ministeri Bernerillä ja hänen suvullaan? Miten asian saisi laajempaan tietoisuuteen; epäilenpä, että lehdet eivät moisesta kirjoita.
Vallilan matot on muuten tehty Belgiassa ja Marimekon kipot Thaimaassa!
Vallilan tuotteet
5
2679
Vastaukset
- 23.10
Vallila mainosti samaan Suomi 100-tyyliin Finlaysonin tavaroita.
Tilasin mieluummin tavarat suoraan Finlaysonilta. - petetty
Matot tehty Egyptissä.
Verhokangas oli vinoon leikattu. En saanut niistä verhoja. Lupasivat hyvitystä alle 1 eur. Väittivät, että kuluttaja-asiamies on niin ohjeistanut. Uskokoon ken voi. Ei kai kukaan täysipäinen enää noiden tuotteisiin rahojaan laita. Berner rahastaa jo aivan riittävästi jokaisen lompakosta veroina, tarvitseeko sen tuotantoa vielä sen lisäksi olla tukemassa.
Ja Marimekko on unohtunut vuosikymmenien taakse.- yliarvostettuasoopaa
Vallilan verhot ovat suurimmaksi osaksi tosi rumia. Väsynyttä, melankolista, masentavaa. Harmaa tuntuu olevan pääväri. Täysin ylihinnoiteltua ja yliarvostettua. Jos kyseessä ei olisi suomalainen brandi niin kukaan ei ostaisi tuotteita. Mieluummin ostaisin Ikeasta 5 euron verhot kuin Vallilan masentajat.
- Anonyymi
A) entisen hallituksen Berner ja Vallilan Berner eivät liity mitenkään toisiinsa
B) Aivan eri suku!
C) Vähän niin kuin Lahtisiakin on eri sukuisia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401420Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981355Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2901255- 1091115
- 191061
- 651038
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161019- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841