Musiikki

Opiskelija

Hei!

Sattuisikohan tällä palstalla liikkumaan kuuroja, jotka olisivat kiinnostuneita musiikista tai jotka haluaisivat/voisivat muuten jakaa musiikkiin liittyviä kokemuksiaan? Kaikenlaiset kokemukset käyvät, musiikkia ei tarvitse kuulla, vaan haluaisin nimenomaan tietää miten kuuro kokee musiikin. Työhön on tarkoitus haastatella mm. kuuroa tanssijaa, joten erityisen kiinnostunut olen musiikkiin liittyvistä harrastuksista. Teen siis koulutyötä aiheesta kuurot ja musiikki ja tarvitsisin siihen hieman faktapohjaa... Olisin siis erittäin kiitollinen jos haluaisitte jakaa kokemuksianne. Laittakaa viestiä perään tai vaihoehtoisesti sähköpostiosoite, johon voin ottaa yhteyttä. Ja siis todellaki, aivan kaikki kokemukset ja ajatukset jakoon!!!

4

566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -TP-

      Ehkä sun kannattais mennä sinne viittomakielisten keskustelufoorumiin, siellä on helpompi saada ihmiset kiinni kuin täällä.

      Joten osoite on www.foorumi.lkury.net, sieltä voit kysyä tuosta musiikista ja sun muusta.

      • Boldis

      • -TP-

      • Jussi
        -TP- kirjoitti:

        Mutta minulla ainakin toimii tuo osoite, siis http://www.foorumi.lkury.net.

        No kukin kokeilkoon jompaakumpaa, pääasiahan, että pääsee sitten sisään. ;)

        Eihän sinne pysty ees rekisteröitymään ku ei aukee rekiteröintilomake!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45251
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25996
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      325
      15677
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11203
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      171
      10805
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8488
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6491
    Aihe