Buddha @ Tampere?

Onko Tampereella mitään buddhalaisuudesta, taolaisuudesta tai meditaatiosta kiinnostuneiden ihmisten ryhmää? Tai ihan yksittäisiä ihmisiä? Voiko zazeniä harjoittaa muualla kuin Zenshindojolla(vain jäsenille)?
2300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sunkin veivata vähän eri numeroita ;)

Äänestä

Minä olen ainakin Tampereelta ja kiinnostunut buddhalaisuudesta. Vastasin sinulle tuonne tiede&filosofia juttuun, mutta luet kai tämän nopeammin. Minulle voi kirjoittaa osoitteeseen [email protected], mikäli kiinnostaa. Kiinnostuksena lähinnä tiibetin buddhalaisuus, mahayana, zen ja taolaisuus. En tunne muita buddhalaisia joten olisi kiva tutustua. :)

Kevättä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Numlock 9000 kirjoitti:

Onko Tampereella mitään buddhalaisuudesta, taolaisuudesta tai meditaatiosta kiinnostuneiden ihmisten ryhmää? Tai ihan yksittäisiä ihmisiä? Voiko zazeniä harjoittaa muualla kuin Zenshindojolla(vain jäsenille)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu