Onko tietoa pitääkö päivällisellä olla suorat housut ja valkoinen paita. Esim. Lanzalla saa 5:n tähden hotellissa olla siisteissä shortseissa ja T-paidassa!
Hotelli Mediterranean
7
413
Vastaukset
- neljätähteä
Jos haluaa mennä 5 tähden hotelliin, silloin pitäisi myös itse osata käyttäytyä sen mukaan.
Parempi valita yhden tähden hotelli, jos asuvalinta on noin vaikeaa- TurhaottaaLiikaavaatetta
Kyseinen hotelli Rodoksella ei ole 5:n tähden;) Ei viitsisi ottaa turhaan mukaan pikkukenkiä , suoria housuja , kauluspaitaa jos siistit puolipitkät shotsit ja pikeepaita riittää, kuten Lazalla 5:n tähden hotellissa! Sinne mennään keväällä kolmatta kertaa samaan huippuhotelliin ja antavat aina saman huoneen vaikka olisi halvemmasta maksettu"! Shampanjapullo tulee aina syntymäpäivänäni huoneeseen. Osataan ilmeisesti "käyttäytyä;)
- TurhaottaaLiikaavaatetta
Yleesä hotellin tiedoissa on mainittu jos pitää olla suorat housut ja spittarit mutta kys. hotellin sivuilla ei ole mainintaa, En nyt kuitenkaa tsimmareissa ole syömään menossa. Puolipitkät mustat shortsit ja siisti paita joissa kelpaa ulkonakin iltaisin liikkua.
- karvakoivet
Vuosi sitten ainakin oli vielä maininta pukeutumisesta. Mutta ehkä ovat luopuneet siitä juuri itsepäisten ihmisten takia.
karvakoivet kirjoitti:
Vuosi sitten ainakin oli vielä maininta pukeutumisesta. Mutta ehkä ovat luopuneet siitä juuri itsepäisten ihmisten takia.
No sepä hyvä sitten.
- OnSenniinvaikeeta
OK. Muistuipa mieleen kun keväällä kävimme Kreetalla hotelli Panoramassa 5tähteä. Siellähän oli oli tuo maininta:suorat housut ym. No otimpa mukaan ja menin päivälliselle joka nautitaan ulkoterassilla ,olin ainoa jolla ei ollut shortseja! Seuraavana päivänä pukeuduin minäkin "rennommin"!
- Ehkämenensyksyllä
Varmaan vähemmän Suomalaisia tuossa hotellissa. Melkein vieressä Caktus joka Suomalaisten suosikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885091- 141751
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631626Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271497Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91463Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501147Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249302969- 195941
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7820