Joskus lukiessa esimerkiksi kadonneesta henkilöstä,tulee sellainen outo tunne
joka ei ole kuvitelmaa,mutta ajatus juoksee kuitenkin jollain tapaa itsestään,kuin katsoisin sivusta tapahtumia.
Näen ikäänkuin mielessäni kokoajan mitä kadonneelle on voinut tapahtua.
se ei ole kuvitelmaa,vaan tykyttävä tunne
Ei kuvittelua,ei unta
6
638
Vastaukset
- KolkuttavalleAvataan
Lähde Jeesuksen seuraajaksi.
Et tule katumaan elämäsi parasta valintaa.
Olet silloin kuolemankin voittaja.
Avaa ovi.- Kopotikopvaan
Lähde ite.
Viimeksi kun avasin oven koputtajalle, siellä oli joku kirgiisi lappu kourassaan. Siinä sanoi myyvänsä sairaitten lastensa lääkepullorahohoitusta varten suttuisia piirroksiaan. Yritti vielä livahtaa ohitseni sisälle eteisen puolelle. Kauluksesta riuhtaistuani ukko lensi rappukäytävään monot kolisten. Tein tosi hyvän valinnan omasta mielestäni. Ukkoa ei ole näkynyt näissä maisemissa sen koommin.
Kuolemani oli kai hilikulla? - siittäsealkaa
Ketjun aloittaja varmaankin näki tuonkin rikollisen kirgiisikerjäläisen tykyttävissä aamuyönsä hallusinaatioissaan ja karapuloissaan. Ei muuta kun lisää samaa paskaa vaan esiin!
- suksiristisä
Kopotikopvaan kirjoitti:
Lähde ite.
Viimeksi kun avasin oven koputtajalle, siellä oli joku kirgiisi lappu kourassaan. Siinä sanoi myyvänsä sairaitten lastensa lääkepullorahohoitusta varten suttuisia piirroksiaan. Yritti vielä livahtaa ohitseni sisälle eteisen puolelle. Kauluksesta riuhtaistuani ukko lensi rappukäytävään monot kolisten. Tein tosi hyvän valinnan omasta mielestäni. Ukkoa ei ole näkynyt näissä maisemissa sen koommin.
Kuolemani oli kai hilikulla?Samaa tyyppi usein esiintynyt täällä Eteläpohjanmaalla.
- selvänäköäkö
Minkälaisia kuvia sinulle tulee 2004 kadonneesta seikkalijatar Dominick Arduinista tai viime kesänä kadonneesta Palokin nunnasta?
- Anonyymi
Mitä ilmenee Riina Mäkisestä?
Jaa, ettei mitään. Sehän se vasta ihme olisikin, jos jotakin jostakin saisit selville.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2053833Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii622426Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912296- 472213
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561247
- 701157
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251126