minä asun hämeenlinnalaiseessa tämä pitisi olla joku vanhusten asumispalvelu talo muutta minä pelkään henkeni puolesta tänne on pesiytynyt pelottavia lähihoitajia minulle sattu 29/10 2017 tapaus jossa niin sanottu hoitaja ei tehny avustus toimia niin kuin olisi pitänyt hän otti minun pääni kainaloon ja laittoi kipulaastarin tahtomattani väärään aikaan minä olen neliraaja halvaus potilas yritin taistella vastaan mutta voimani ei riittäny täällä hämeenlinnassa on aivan turha tehdä valitusta mihinkään suuntaan olen tuomittu häviämään teen mitä hyvänsä olen kuullu vastaavia tapauksia että hoitaja käy potilaaseen käsiksi väkivaltaisesti. ps soitin polisille mutta sieltä sanottiin että mene talon johtajan puheille tiedän asian aivan turhaksi minä saan syyt päälleni. hän sanoi lähtiessään huoneesta että sulla ei ole muuta täällä kun hauta olen 70v viellä kerran kyllä pelottaa
pelottaa699
vaari699
250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
=( ikävä kuulla, jotku saattaa purkaa pahaa oloa työn kautta
Mikäli olet aivan tosissasi, ota yhteyttä PS-puolueen Hämeenlinnan paikallisyhdistykseen.
Oltuamme hiljattain kaksi vuotta Sosiaali- ja terveysministeriössä meillä on hyvä näkemys siitä mitä alalla todellisuudessa verhon ja suljettujen ovien takana tapahtuu. Voin vaikka itse tulla sinua tapaamaan paikan päälle ja keskustelemaan kanssasi, jos koet tapaamiselle olevan tarvetta.
Usein voi riittää se, että saa jonkun kiinnostumaan asiasta, jolloin virheellisiä toimintatapoja on pakko tarkistaa asianosaisten.
Meitä kiinnostaa Sosiaali- ja terveysalan käytännön toiminta asiakkaiden näkökulmasta.