Jyväskylän jodelissa on juuri nyt keskustelua, että useampi opettajaopiskelija käyttäisi huumeita 😨 voiko tää olla totta?
Huumeista...
jodelaaja
45368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Mitäs sitten jos nyt illalla jointin polttaa parempi sekin kuin herskaa vetää hihaan tai pullon kossua ja keppanaa.
Onko vielä sellaisia fossiileja jotka eivät osaa käyttää?
Sinähän sen tiedät kokkeli nokka
Ei ollu mistään kevyestä polttelusta kyse, eikä tarvi mua sen enempää tässä ruotia. Onko huumeet täälläki noin normaaleja ja arkipäivää, että niistä nillittäjät on se ongelma? Vitun ihmiset.
Sinulla se on sitten tylsä elämä kun tänne tullaan vollottamaan toisten aineiden käytöstä.Omapa on ongelma jos käyttää aineita.vitun idiootti!!
Jyväskylässähän lähes jokainen lapsi ,nuori polttaa pilvee alkaen alastelaisista.
On varmaan omakohtaisia kokemuksia, vai hatustako vetelet.
Ennemmin pilveä kuin vetää viinaa..Suomessa kuolee ihmisiä Alkon liika käytön takia tuhansia vuosittain ruohon pössyttelyyn ei kuole eikä siihen jää koukkuun toisin kuin muihin aineisiin.
Meinaatko ettei pilvenpolttajat ole pilveen koukussa? Kyllä aineet kovenevat ajan kysymys vain.
Siinä se on asiantuntija otahan selvää ennen kuin alat pätemään.Jopa Jyväskylässä on lääkäreitä jotka määrää kannabista erilaisiin sairauksiin kun lääkkeet ei enää auta.Lapsille sitä määrätään vaikeisiin epilepsia kohtauksiin öljyn muodossa joka on tehty kannabiksen kukasta.
Lapset käyttää pilvee ihan ilman määräystä.
Ja sinäkös sitä vihreää kultaa kasvatat??Penskat ostaa karkkirahoillaan jotta pääsee pölläkkää.Myytkö mitä laatua onko myös silokkeja valikoimassa??
En kasvata. Lasten pilven käyttö on räjähtänyt käsiin joka kaupungissa nuorimmat 10v .
Sellasta se on vapaan kasvatuksen tulos tai sitten vanhempia ei vaan kiinnosta mitä kersat kylillä touhuaa.Tai kotona on asiat niin persiillään jotta alkaa jälkikasvukin oireilla.
Sähän varsinainen asiantuntija olet ja "tietosi"pohjautuvat jo kauan sitten roskikseen työnnetyyn porttiteoriaan. Kyllä portti on keskikalja ja kotikasvatus, aivan turha on kannabista syyttää.
Tässä ketjussa syytetään harmittoman päihteen käytöstä rehellisiä Suomen kansalaisia.
Kukaan teistä ja teistä maailmanparantajista ei kallista korvaakaan 3500 suomalaisen kuolemaa vuosittain alkoholiin, eikä tässä vielä kaikki. Lukuisat väkivallanteot ja perhehelvetit ovat suora seuraus alkoholin käytöstä.
Valtion liikevoitto alkoholin myynnistä vuositasolla on 1,5 miljardia. kuinka ollakaan kulut alkoholin terveydellisiin vaikutuksiin suomalaisissa ovat järkyttävät 4,5 miljardia.
Vielä joku asiaan tietämätön tuomitsee kannabiksen polton, joka ei ole koskaan aiheuttanut ainuttakaan kuolemantapausta, ei edes koko maailmaa silmällä pitäen.
On tosi valitettavaa että Suomessakin on propakanda iskenyt ja vaikuttaa edelleen suureen osaan kansasta ja se on väritetty piikkihuumeen käyttäjästä makaamassa katuojassa. Katuojassa on jo vuosikymmeniä maannut känninen suomalainen ei kannabiksen polttaja.
Jos minulla olisi noin vähän tietoa asiasta pitäisin turpani kiinni.
Mitäs aineita on tullut käytettyä? Onko sopivaa et koululaiset polttaa pilveä?
Kannabiksen polttaja pistää muuten vaan asunnon palasiksi ja jättää vuokrat maksamatta.
No voihan saatana sentään en ole eläissäni nähnyt pilven polttelijaa joka hajottaa kämpän heh heh..kyllä ne on nämä sekakäyttäjät jotka vetää viinaa ja bentsoja sekasin.Näkevät ja kuulevat omiaan alkaa nupissa sekottaa..
Kukkelikuu!
Onko sopivaa että koululaiset juo alkoholia.
Onko kokemuksia, vai musta tuntuu vaan.
Päätit+sivuuttaa+Suomen+alkoholiongenman.+Eipä+tarvi+kun+katsoa+Poliisit+sarjaa+Suomesta+niin+98+%+tehtävistä+liittyy+alkoholiin.
Ei ole kannabishöyryissä olevan henkilön käytös lähelläkään terveen ihmisen käytöstä. Tekevät mitä sattuu ja kävelevät ankkana.
Saman ikäiset kaivaa kotoa vanhempien viinavarastot ja siitä se lähtee.
Ei .
On kokemusta hörhön kaikista huumausaineista en kylläkkään ottanut selvää. Harva sitä pelkästään kukkaa polttaa muuta kuin aloitellessaan narkomaaniksi.
Kannabis on monitehoinen lääke, jota tosiaankaan ei Suomessa määrätä lähellekkään kaikille sitä tarvitseville. No epilepsia on eri asia ja varsinkin vaikea sellainen. Lääkekannabis on viimeinen toivo tehottomien kemikaalien toimimattomuuteen.
Itse sain epilepsiaan avun kannabiksesta. Kärsin kohtauksista 18 vuotta ja nyt ne ovat poissa. Kiitos kannabiksen.
Vaikka olisivat koukussa, niin se koukku on miedompi kuin olla koukussa nikotiiniin. Elät todellakin tietämättömien aikaa. otat esiin porttiteorian, joka on jo vuosikausia sitten kumottu paikkansa pitämättömänä, päätít juurtua siihen.
Ota asioista selvää niin viisastut.
Siis omakohtaisia kokemuksia, vai pelkästään musta tuntuu. Ja kaljaa päälle, niin hyvin menee.
Herää tälle vuosituhannelle.
Sulla on kokemusta kävellä ankkana, onneks olkoon.
Kyllä ei jaksa taapertaa minnekään muutamaan tuntiin kun on parit kuppikakut syöny..se siitä ankkana kävelystä IDIOOTTI
Seuraava on sitten katkokävely. onnes olkoon valinnasta.
Sinä taidatkin olla melkoinen tenukeppi kusetko alleskin kun et kerkkä vessaan asti.
huumeet on vaarallisia kuten myös alkoholikin
soitto viranomaiselle kannattaa aina
ne on kiitollisia vihjeistä
Kerro osoite hälytän heti kissalan pojat sinne penkomaan paikat
Ei ne jouda enää mihinkään,lähin partio nykyään on varmaan jossain Kiteellä.
Poliisi on voimaton.
on se
Ihan tutkittua tietoa on se, että kuopio Oulu rovaniemi, ovat huumeiden suurkaupunkeja, kun suhteutetaan asukaslukuun.
Niin alkoholi on vahva riippuvaisuutta aiheuttava huume. Isolla H:lla
huumeet on vielä vaarallisempia ja laittomia on todella huolestuttavaa
tästä nykyisestä suvaitsevaisuudesta!
lapset on tulevaisuutemme
jos heidät jo kasvatetaan ala koulussa huume myönteisiksi
tarvitseeko edes kysyä mistä näitä
elämän tapa tulee?
niitä kävelee suomeen rajan yli muutenkin liikaa nauttimaan erittäin
hyvistä sosiaali eduistamme
112 aina kun epäileekään huumeita ja samoin alaikäiset ja alkoholi
Jos alkoholi tänä päivänä esitettäisiin laillistettavaksi, Ei ikipäivänä onnistuisi.
"vanhempienvelvollisuus" pitäisi panostaa itsensä viisastumiseen, eikä summittain osoittaa jotakin toista etusormellaan. Et varmaankaan ole huomannut sormella toista osittaessasi, kun kolme sormea osoittavat sinua itseäsi.
Opiskele vanhat asenteet romukoppaan ja elä nykypäivää.
Opeta lapset 10v alkaen kannabiksen käyttäjäksi ?
Molemmat ovat vaarallisia aineita. Mutta jos olisi pakko katsoa kuinka lapsi tulee kotiin päihtyneenä, niin ennemmin oksentelevana ja huono vointisena kuin huonon tripin saattelemana näkien sarvipäitä ja yrittäen lähteä lentoon parvekkeelta.
Ja jos epäilette tuota tapahtumaa, niin teidän ei kannata yrittää ottaa siitä selvää. Ihan totta.