Toyotalta kaikki ensin, myös ilmaton rengas

15141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Uutinen yrityksistä tehdä jotain ei ole vielä markkinoilla oleva tuote. Palataan asiaan kun ensimmäinen tojo rullaa kaupasta ulos tuollaisilla renkailla. Tuskin on eka jos se joskus sattuisi tapahtumaan.

Äänestä

Ajatelkaapa tulevaisuutta, jossa autonrenkaat muuttuisivat globaalista bulkkituotteesta merkki- ja mallikohtaisiksi varaosiksi.

Äänestä
  • Ajattele memory stickiä ja sd cardia
    Tai Symbiania ja Androidia

    Äänestä

  • Universaali.ratkaisu kirjoitti:

    Ajattele memory stickiä ja sd cardia
    Tai Symbiania ja Androidia

    Itse ajattelin lähinnä Applea, jolloin edellisen vuosimallin renkaat eivätkä vanteet kävisi nykyiseen malliin.

    Äänestä

  • kollimaattori kirjoitti:

    Itse ajattelin lähinnä Applea, jolloin edellisen vuosimallin renkaat eivätkä vanteet kävisi nykyiseen malliin.

    Onhan Bugateissa ja Ferrareisa jo nyt mallikohtaisia renkaita. Ei siinä mitään uutta olisi. Applen tapaan tuollaiset ratkaisut jäävät ylimpään hintaluokkaan. Bulkkiautoissa tulee aina olemaan bulkkirenkaat.

    Äänestä

  • Hintakysymys kirjoitti:

    Onhan Bugateissa ja Ferrareisa jo nyt mallikohtaisia renkaita. Ei siinä mitään uutta olisi. Applen tapaan tuollaiset ratkaisut jäävät ylimpään hintaluokkaan. Bulkkiautoissa tulee aina olemaan bulkkirenkaat.

    Vammainen hoitolan asukki se jaksaa elää koneensa äärellä ja hokea bulkkia. On se erikoinen tapaus.

    Äänestä

  • Omituineneläjä kirjoitti:

    Vammainen hoitolan asukki se jaksaa elää koneensa äärellä ja hokea bulkkia. On se erikoinen tapaus.

    Uskomatonta herkkähipiäisyyttä taas tojoleiristä. Kaikki alle 40.000€ autot ovat bulkkiautoja. Itsekin ajan bulkkiautolla.
    Vain tojotisti pystyvät vetämään herneen nokkaan tästä. Itsetuntokysymys.

    Äänestä

Sergei IT-kanuunassa oli ilmattomat renkaat jo -70luvulla. Samoin amerikkalaisissa clark trukeissa.

Äänestä

Mitenköhän toimii talvella tai ylipäätään pakkasessa? Muovi on pakkasessa liukas.

Äänestä
  • Silläkö sitä nyt on ajattu sitten sen jälkeen. Kyllä sinä olet lapsellinen. Kolukärrissäkin oli ilmattomat renkaat. Puhut aivan vastaavasta asiasta. Kun olet vakavasti vammainen niin sinulta ei voi parempaa odottaakaan. Toyota tuo markkinoille sellaisen renkaan, että se sitten otetaan käyttöön kaikkialla autoilevasaa maailmassa.

    Olet väittänyt kaiken muunkin Toyotan keksimän keksitysn jo sata vuotta sitten kuten hybridi- ja vetyautonkin.

    Olet sairas.

    Äänestä

F1 autoissa on j pitkään käytetty ilmattomia renkaita.

Äänestä

"Toyotalta kaikki ensin"
Enpä sanoisi noinkaan. Nykyisessä vm. 2013 Auriksessani ei ole esimerkiksi lämmitettyjä pesunestesuuttimia, eikä konepellin kaasupumpputukia, kuten ei myöskään niin nautittavia ajo-ominaisuuksia kuten edellisessä vm. 2000 Golfissani.
Noitten kahden ensimmäisen puutteen kanssa tulisin jatkossakin toimeen, mutta seuraava autoni ei todennäköisesti tule olemaan enää Toyota, koska kunnon dieselit automaattivaihteistolla puuttuu valikoimista.

Äänestä

"Olet väittänyt kaiken muunkin Toyotan keksimän keksitysn jo sata vuotta sitten kuten hybridi- ja vetyautonkin.

Olet sairas."

Ei mitään väitteitä vaan todistettua faktaa. Hondalla on ollut sarjavalmisteisia polttokenno-autoja jo yli kymmenen vuotta.
F. Porsche rakensi toimivan hybridin jo yli sata vuotta sitten.

Mitä sairasta on kertoa tällaisia perusfaktoja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


InnovaattoriToyota kirjoitti:

Toyota kehittää ilmatonta rengasta:

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/toyota-kehittaa-ilmatonta-rengasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu