Lähes kaiken kaupungin organisaatiossa aikanaan sössinyt tapio vekka tulee olemaan pohjantähden tuho. On myöskin uskomatonta että sotilaskoulutuksen omaava henkilö valitaan johtamaan vakuutusyhtiötä, josta hänellä ei ole mitään kokemusta. Tässä on myöskin uhkana se että kaupunkilaiset vetävät vakuutuksensa pois yhtiöstä ihan kostona koska kansan syvissä riveissä tidetään vekan röyhkeä oman edun tavoitettelu kaupungin organisaatiossa.
vekka Pohjantähden tuho
errt6565
10215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Lopeta jo toi kateellinen nillitys. Fiksu ihminen hakeutuu niihin organisaatioihin joista hänelle on taloudellista hyötyä. Sitä sanotaan liiketoiminnaksi.
Ja jokkut on hiukka sit miält, jott sitä vois sanoo myäs kerska-, korska-, röyhkä-, ryöstö-, riisto-, riski- & eto esitystaloudeksi eli markkinavaltadiktatuuriksi. Vaan onks siin ni hyvä tuuri, ni voimme jokane kattell hiukka ympärillemme ja si vettää rastin haluamaamme ruttuun tahi ihan minne tahansa.
Eikö Pohjantähti oppinut sitten yhtään mitään aikaisemmista mahalaskuista?
Kiitos Pohjantähti,onneksi olen entinen asiakkaanne.
Kokoomus pitää firmaa leikkikenttänään Vekan johdolla ja kuppaa rahaa firmasta ulos.
Näinks näreet?
http://blogit.kansanuutiset.fi/maailmanparantajan-madonluvut/21-suomen-palkkataso-ei-ole-kilpailukyvyn-este
Jaa että mitään ei ollut päätetty ennen, sanoo uusi toimitusjohtaja. Uskoo ken haluaa.
Kas kun ei se Frank soluttautunut myös Pohjantähteen?
jalka on jo mukavasti oven välissä eli menossa aluksi Tapsun assariksi
Toiset tekee ja toiset itkee.
lopeta ihmeessä sitten se itkeminen ja ala sinäkin tekemään jotain elämässäsi