Bokseri!

Kuinka monta pentua bokseri yleensä saa ja mikä on tämän rodun keskimääräinen elinikä? Kiitos vastauksesta etukäteen! :)
2681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

5-6KO SE OLISI

Äänestä
  • boksut saa keskimäärin 6kpl ja elinikä vaihtelee tosi paljon. Jos koira on terve, kuten meillä, 9½ on taulussa ja vielä porskutetaan täydellä elämänilolla. Toisaalta taas mun mutsilla oli meidän koiran täyssisko ja se jouduttiin lopettaa kuuden vanhana kun sille tuli kasvaimia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


SPK kirjoitti:

Kuinka monta pentua bokseri yleensä saa ja mikä on tämän rodun keskimääräinen elinikä? Kiitos vastauksesta etukäteen! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu