Academia huijausviestit?

tahatrakas

Tein profiilin tai loggauduin academia.eduun koska piti lukea sieltä joku artikkeli joka ei ollut muualla. Tästä pari vuotta. En ole tehnyt nyt edes kandia mutta 15 vuotta sitten olen tehnyt gradun joka ei ole sähköisenä missään.

Viime aikoina on alkanut tulla academialta viestejä, aluks oli niitä että se ja se guru on postannut jotain kiinnostavaa (se tyyppi jonka juttujua luin) sitten tämä hiljeni ja alkoi tulla että minut on löydetty hakutuloksissa. Kun nämäkään viestit eivät saanet minut maksavaksi asiakkaaksi nyt uusimpana uutena se, että MINUUN ON VIITATTU jossain tieteellisissä yhteyksissä. En saa tietää edes alaa tms maksamatta. ?? Kovasti ihmettelen tätä, että vero-oikeutta ja kirjanpitoa käsittelevä graduni olisi yhtäkkiä hyödynnetty tutkimuksissa. Ja nykyisissä opinnoissani en ole julkaissut mitään, piti vaan yks kandi hankkia...? Mulla aika erikoinen nimi joten tuskin tässä nyt ketään muuta tarkoitetaan ja minulle ne viestit tulevat.

7 highly cited papers mention your name - nyt mulla menee yhtäkkiä tosi lujaa. Oon töissä ja opinnot jäissä. Kellään kokemuksia? 90 e vuodessa maksais että saisi nähdä nämä ja rahat takaisin jos ei onnistu.

1

2563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hain pari artikkelia/kirjaa pdffänä, ja kaksi viittausta löytyi heti. Kolmella eurolla pääsisin näkemään. Ei tule kauppoja....

      Ilmoitin kyllä kirjautumisen yhteydessä olevani linja-autonkuljettaja, jonka veljentytär opiskelee estetiikan filosofiaa, mutta vissiin joku logistiikan tohtori on minut maininnut teeseissään..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      314
      2861
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      55
      2640
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1430
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1275
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      148
      1234
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1020
    Aihe