Koska tulee myyntiin Yaris Hybrid malli, johon voi laittaa vetokoukun, edes kevytkärryä varten? Riittäisi jos sallittu kokopaino 400kg, vois pikkukärryllä viedä vaikka puolukoita mökiltä kotiiin.
Hybrid vetokoukku.
17
4020
Vastaukset
- koukku_perceessä
Luulis siihen pystyvän vetokoukun laittamaan, onhan ei-hybridi-Yariksessa merkin tavallisten henkilöautojen suurin jarruttoman perävaunun vetomassa, 550kg. Suurempi siis kuin Avensiksessa.
- Soririitäkin
Hanskalokeroon menee ainakin 5 litraa puolukkaa ja kkeskikonsoliin ämpärillinen.
- Hihnatpalaa
Jos yhden hengen kuormallakin kiihtyy 15 sekkaa nollasta moottoritievauhtiin niin perheellä ja peräkärryllä vasta variaattori vinkuisi
- voitko.kertoa
Mikä variaattori?
- Hullukyläinen
voitko.kertoa kirjoitti:
Mikä variaattori?
Sähkömoottorin portaalisen vaihdelaatikko nimeksi variaattoriksi. Variaattori ei kestä ikuisesti.
ne puolukka ämpärit voi laittaa takakonttiin, oletko sellaisesta ihmeellisestä asiasta koskaan kuullut? eihän kukaan peräkärrillä marjoja tai muitakaan elintarvikkeita kuskaa. rikkaat ostaa marjat kaupasta, köyhillä ei ole vara ostaa Toyotaa.
- puolukanpoimija
Ei mahdu päivän saalis puolukoita ämpäreissä Yariksen takaluukkuun! Irtotavarana saattais parisataa litraa just mahtua, mutta on vähän hankalaa ja sottaista.
Ei jatkoon! - Sevastaonnolo
No tuskin se olisi nolompaa kuin hybridi-yarppa.
- Kokkeli45
Uusimpaan malliin saa vissiinkin jo koukun laittaa, mutta koska se painaa yli 10kg, niin sillä ei saa/pysty vetää enää mitään...
- etsesiitäsitte
""""Uusimpaan malliin saa vissiinkin jo koukun laittaa""""
Ei ole ohjeiden mukaan sallittua koukun laitto uusimpaankaan. - Hybridipuolukat
Saisko siihen kattotelineen? Katolle vaan telineeseen puolukkasaavi kiinni ja menoksi.
- RuosteenToyotaOsaaAina
Voi wattu, mikä mopoauto.
- puolukapilu
Onko nois kitkalukko tassauspyörästöissä? Olis kiva ku olis neliveto ja nahkapenkit myös
- säälittävänuhapumppu
Saako mihinkään hybridin vetokoukkua? Jaksaako ne vetää edes tyhjän trailerin painoa?
- Toisinajelija
Olin ostelemassa Mersun C-farkkua toissa vuonna. Hybridikin olisi periaatteessa kiinnostanut, mutta teknisissä tiedoissa tarjottiin silloin vetomassan kohdalla pitkää viivaa: kärrynvetoon ei autosta siis olisi ollut.
Tiedossani ei ole, mistä homma oli silloin kiinni. Käsittääkseni hybridiversio on rakenteiltaan edelleen sama kuin silloin, mutta nyt koukkuun saa M-B:n nettisivujen mukaan pistää raahattavaa 750 kg jarruttomana ja 1600 kg jarrullisena. Tilaukseen menneen ja kolmatta vuotta allani olevan C 180 T A -mallin jarrullinen lukema on 1800 kg.
Olematon tai vähäinen sallittu vetomassa lienee yhä monen hybridin heikko kohta monen käyttäjän kannalta. - Vhgtyhbj
Hybridit pakittaa sähkömoottorilla, ei onnistu jos painava kärry koukussa, tulee savut ilmoille.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142029Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631405Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1021379Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681225Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52996- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334950Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42917