Hei
2 kuukauden aikana sain 3 kirjettä Hedman partenersilta. Kolmannessa kirjessä saanut eilen lukee että " 7 päivän kuuluessa tämän kirjeen päiväyksestä" mun täytyy maksaa 550 euroa.
Mulla ei ole varaa maksamaan ja olen ihan panikissa. Kuten voitte huomatta, äidinkieleni ei oo suomea ja en tiedä mitä tehdä. Kannatanko soittaa mulkuille ja yrittää saada maksu osamaksulla? Soitin poliisille ja poliisi sanoi " jos olet katsonut elokuvaa niin oikeuteen käsitellään" .
Mitä teen?!? Kyseessä on elokuvaa joka tyhmänä katsoin vain parikymmentä minuuttia popcorn:in kautta kun se ei edes toiminut kunnolla.
Hedman partners: Sain 3 kirjettä.
4
1563
Vastaukset
- Vxxtuun_Hedman
Vain kaksi tapausta vuodessa menee oikeuteen asti, vaikka näitä kiristyskirjeitä lähetetään ilmeisesti 100 joka viikko. Nämäkin tapaukset koskevat isoa määrää elokuvien levittämistä. Jos on oikeasti katsonut vain vähän aikaa yhtenä päivänä, niin mitenkään ei voi puhua laajasta toiminnasta. Hedman haluaa vain sinun helpot rahasi, mutta ei varmasti jaksa viedä asiaa oikeuteen asti. Lisäksi kirjeet ovat suomeksi. Et tietenkään ole edes ymmärtänyt mitä niissä sanotaan. Heitit ne pois, koska et ole edes ostanut keneltäkään Hedmanilta mitään.
- Hedmanpartners_APUA
Moi,
Kiitos kun jaksoit selittää asiaa mulle. Joo, kysessä kirjessä on 1 elokuva joka katsoin vain osaa. Ymmärsin sen verran että jos en maksa niin oikeuteen mennään. Sain paniikkikohtauksen, olen aina tehnyt kaikki lain mukaan ja nyt tämä paska koska katsoin 20 minsaa elikuvaa. On ahdistava ja olen peloissaan. - PeaceWithYou
Ei paniikkia. :) Minulle on tullut 4 kirjettä vuoden aikana. Tämä kyseinen yhtiö harrastaa juuri "pelottelutaktiikkaa", johon valitettavasti monet lähtevät mukaan. Ei siis mitään hätää! Älä ole MISSÄÄN yhteyksissä kyseiseen "firmaan", ja KIRISTYSKIRJEET SUORILTA ROSKAKORIIN!
Peace vain :) - Hedmanpartners_APUA
Kiitos paljon! Parempi olo jo! Otin laina maksamaan mutta en todellakaan maksa enää :D
Cheers!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711