Hei
2 kuukauden aikana sain 3 kirjettä Hedman partenersilta. Kolmannessa kirjessä saanut eilen lukee että " 7 päivän kuuluessa tämän kirjeen päiväyksestä" mun täytyy maksaa 550 euroa.
Mulla ei ole varaa maksamaan ja olen ihan panikissa. Kuten voitte huomatta, äidinkieleni ei oo suomea ja en tiedä mitä tehdä. Kannatanko soittaa mulkuille ja yrittää saada maksu osamaksulla? Soitin poliisille ja poliisi sanoi " jos olet katsonut elokuvaa niin oikeuteen käsitellään" .
Mitä teen?!? Kyseessä on elokuvaa joka tyhmänä katsoin vain parikymmentä minuuttia popcorn:in kautta kun se ei edes toiminut kunnolla.
Hedman partners: Sain 3 kirjettä.
4
1576
Vastaukset
- Vxxtuun_Hedman
Vain kaksi tapausta vuodessa menee oikeuteen asti, vaikka näitä kiristyskirjeitä lähetetään ilmeisesti 100 joka viikko. Nämäkin tapaukset koskevat isoa määrää elokuvien levittämistä. Jos on oikeasti katsonut vain vähän aikaa yhtenä päivänä, niin mitenkään ei voi puhua laajasta toiminnasta. Hedman haluaa vain sinun helpot rahasi, mutta ei varmasti jaksa viedä asiaa oikeuteen asti. Lisäksi kirjeet ovat suomeksi. Et tietenkään ole edes ymmärtänyt mitä niissä sanotaan. Heitit ne pois, koska et ole edes ostanut keneltäkään Hedmanilta mitään.
- Hedmanpartners_APUA
Moi,
Kiitos kun jaksoit selittää asiaa mulle. Joo, kysessä kirjessä on 1 elokuva joka katsoin vain osaa. Ymmärsin sen verran että jos en maksa niin oikeuteen mennään. Sain paniikkikohtauksen, olen aina tehnyt kaikki lain mukaan ja nyt tämä paska koska katsoin 20 minsaa elikuvaa. On ahdistava ja olen peloissaan. - PeaceWithYou
Ei paniikkia. :) Minulle on tullut 4 kirjettä vuoden aikana. Tämä kyseinen yhtiö harrastaa juuri "pelottelutaktiikkaa", johon valitettavasti monet lähtevät mukaan. Ei siis mitään hätää! Älä ole MISSÄÄN yhteyksissä kyseiseen "firmaan", ja KIRISTYSKIRJEET SUORILTA ROSKAKORIIN!
Peace vain :) - Hedmanpartners_APUA
Kiitos paljon! Parempi olo jo! Otin laina maksamaan mutta en todellakaan maksa enää :D
Cheers!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986928- 1592046
- 1131688
- 511390
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551248Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501108Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001074Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71006Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan253961- 41929