7,5 km Kuninkaanportin shelliltä suuntaan Mäntsälä ja vasemmalla puolella mäen päällä!!! Mikä klux-klux-klaanin valaistu risti siellä on?
Maailmanlopun risti/kö?
765765765
1910866
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Se on jonkun lahkon risti.on kyllä karmiva näky pimeessä.
herra valaisee
Kyllä
se on tallikirkko, ihan perus hihhuleita kuten kaikki uskovaiset.
http://tallikirkko.blogspot.fi/
Se on Ku Klux klaani, ei Klux Klux klaani.
Jokainen tulee tuomiolle sanoistaan, ellei tee parannusta teoistaan. Voit nauraa tälle, mutta se on tosi eräänä päivänä!
Jos näin on niin eipä sinullekaan tuolloin hyvä heilu.
Sehän riippuu siitä onko tehnyt elämässään hyvää vai pahaa ja onko saanut syntinsä anteeksi.
Uskovainen on tuskin muuta tehnyt kuin pahaa. Ne anteeksi saanit taitaa olla enemmin niitä mielikuvitus juttuja.
Kysymyksessä on Karjalan evankelisluterilaisen kirkon Suomen alueellisen toiminnan Tallikirkon risti. Alueella toimii Tallikirkko, Diakoniakeskus ja Diakonialähetys. Toimintaa johtaa kirkkoisäntä, pastori Jari Salonen.
Eikös tuo Vapahtajakin syntynyt tallissa ?
Kommentoin alun viestejä. Jos risti siellä mäellä ei miellytä, voitte kernaasti katsoa toiseen suuntaan. Risti on kaunis. Kiitos Jari Salonen.
Jumala, joka on tehnyt maailman ja kaikki, mitä siinä on. HÄN, JOKA ON TAIVAAN JA MAAN HERRA, ei asu käsin tehdyissä temppeleissä,
eikä Häntä ihmiskäsin palvella niinkuin hän jotain tarvitsisi, sillä Hän itse antaa kaikille elämän ja Hengen ja kaiken
Apostolien teot 17/24-25
Tasapainon ylläpitämiseksi lienee kohtuullista pystyttää myös toinen risti, toisin päin. Vaikkapa tien toiselle puolen. Jos se ei miellytä voihan aina katsoa toiseen suuntaan.
Nykyisen tasapainottomuuden nimissä pitäisi pystyttää hakaristi ja valaista soihduilla pimeään aikaan. Soihtuja pitää varata paljon, elämme hyvin pimeää aikaa.
Älytöntä hommaa tuommonen että jotain uskontojuttuja pystytellään näkyville paikoille. Liekö luvaton rakennelmakin vielä.
Hmm. No mites sitten toi sateenkaariliputus?
Eikös siinä ole nykyajan uskonjuttu, varsinaisen massa-aivopesun symboli?
Joidenkin mielestä älytöntä tai jumalatonta hommaa, eikö?
Lipun nostaminen lipputankoon on vähän eri asia kuin rakentaa joku uskonnollinen monumentti
Kyllä se sateenkaarilipun nostaminen salkoon on pyhäinhäväistykseen verrattava mielenvikaisen teko, että jokainen täysjärkinen on tuollaisen nähdessään oikeutettu repimään, tuhoamaan ja polttamaan sen lipun ja lipun salkoon vetäjän.
Tää on tätä nykypäivää, pahoitetaan mieli kristinuskon merkistä, onko kirkot sitten myös laittomia rakennuksia? Sateenkaari liput eivät ole millään muotoa samanvertaisia uskonnon kanssa. Katso muualle jos risti häiritsee, ja ole hiljaa. Elämässäsi ei taida olla kovin kummoisia ongelmia kun jaksat mielesi tuostakin pahoittaa.