Oon siis 14/02 ja oon polttanut melkein kolme askia elämäni aikana joten onko tämä miten pahasti vahingoittanut mun keuhkoja
Tupakan tekemää vahinkoa?
Smikke
477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mahdotonta sitä on sanoa. Syövän siemenet voi olla jo kylvetty tai sitten mitään peruuttamatonta ei ole vielä tapahtunut. Riippuu perintötekijöistä ja sattumasta, miten juuri sinun kehosi siihen imemääsi paskaan reagoi.
Tupakointi vaarantaa terveytesi. Mitä enemmän ja kauemmin poltat, sitä todennäköisemmiksi ja aikanaan myös vakavammiksi terveysongelmat tulevat.
ei kyllä normaalisti mitään peruuttamatonta aiheuta, ja kunhan varmistat, ettet jatkossa polta enää yhtäkään savuketta, keuhkosi palautuu hiljalleen normaalitilaan. Yleensä syövät tulevat useiden kymmenien vuosien polttamisen jälkeen, mutta mahdotontahan sitä on sanoa yleisesti, kun yksilöitä olemme. Mutta voit varmasti olla huoletta, kunhan et jatka röökaamista.
Riippuu paljon siitä oletko hengittänyt sitä palavista askeista nousevaa savua. Ohan nisä vähän muoviakin, se kyllä varmaan vährntää itä natintoa Minä en itse itsenäni ainakaan hengittäisi, lie paremmankin hajuisia asioista maailmassa, kuten vaikkapa puun savu
keuhko syöpä tulossa :)