Kokkolan baptistit uskon sanan perillisiä

Patrik Tiaisen perintö elää baptistien keskellä. Uskon sanan perilliset tuovat toivoa huomiseen ja tuottavat toivottomuutta ylihuomiseen.
https://youtu.be/cyaY8GBCDpw
91035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se on kuulkaa menoa nyt. Toivottavasti virheistä edes joku ottaisi oppia, vaikkakin jälkikäteen.

Äänestä

Totta on baptistit lähteneet johjistossa Jumalan vastaiseen toimintaan,tosin jo vuosikymmeniä sitten.kadottaneet seurakuntana tärkeimmän ristin evankeliumin ja raamatun teologian.ei tule olemaan 'hrätyskristillinenliike',koska avoimuus ja rehellisyys kadotettu.sitä mitä johtajat/työntekijät edellä sitä heitä apinoivat perässä.puhdistakoon Pyhä Jumala tuon seurakunnan ja jos ei syntyköön uusi herätysliike Kokkolaan.

Äänestä

Niin tosiaan baptistithan kovin arvostelivat Patrik tiaisen toimintaa eksytykseksi ja ns menestysteologiaksi- ja sitähän uskon sana seurakunta on.mutta sitten viimevuosina baptistit päästi seurakuntansa menestysteologisen raamattukoulun käyneitä ja nostivat tätä mennariporukkaa musiikki ym vastuuseen .tämmönen vanhempi uskova ihmettelee ja ei voi enää kotiseurakunnassaan käydä.olenkohan ainoa joka hoksannut näitä asioita.riitaista toimintaa ja muutamat hlön kuten Sipilä omassa puolueessaan päättää asiat seurakunnassa,läpinäkyvyys puuttuu,rehellistä avointa pitäisi olla.

Äänestä
  • Mitenkäs kommentoitte Marttin Luther Kingin uskoa? FBI:n mukaan siinä oli todella tekopyhä babtisisaarnaaja!

    Äänestä

  • Sillä oli joka yö FBI:n mukaan reissuillaan pari naikkosta yövieraana.

    Äänestä

  • Olet mustasukkainen! Näillä Babtistien saarnamiehillä on kivaa.......

    Äänestä

babtistiseirakunta on hyvä paikka ja siellä on miellyttäviä siistejä ihmisiä. toivotan menestystö kaikille.

Äänestä
  • Ja saarnamiehillä kivaaaaaaa......

    Äänestä

lestadiolaiset tuomitsevat uskon sanan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wincapitastaonecoiniin kirjoitti:

Patrik Tiaisen perintö elää baptistien keskellä. Uskon sanan perilliset tuovat toivoa huomiseen ja tuottavat toivottomuutta ylihuomiseen.
https://youtu.be/cyaY8GBCDpw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu