Majoitus ja matkavihjeitä Miamiin

KysyväPysyyTiellä

4 aikuista lähdössä Miamiin. Kertokaa Miamissa kävijät neuvoja seuraaviin majoitusta koskeviin kysymyksiin (4 aikuista lähdössä):
- Kannattaako olla Miami Beachin tuntumassa vaiko Fort Lauderdalessa
- Kannattaako ottaa hotelli vaiko huvila vuokrattuna esim. homeaway.fi kautta

Tarkoitus olisi olla myös muutama päivä Key Westissä. Missä siellä kannattaa yöpyä?

2

1378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ocen-fife

      Itse olin Miami Beachissa. Paikka siellä oli lähellä rantaa, Ocean Drivella, koska se on sen paikan ydin. Koko yö-elämä keskittyy sinne. Hotelli oli Ocean Fife, joka oli parhaalla paikalla Miami Beachin alueella. Onhan Beachilla muitakin hotelleita, kannattaa vertailla netissä.

    • Kohtataas

      Key west, southwinds motel, siellä oltiin kesäkuussa. Ihan ok, uima-allas, pesukone, pieni aamupala, ilmainen ranta-alue, polkupyörän vuokrausmahdollisuus. Key westiin ajo kestää, ruuhkaa on ja varsinkin loppumatka on yksikaistaista. Ja beach ehdottomasti, siellä on elämää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      103
      5058
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      256
      2088
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1716
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1200
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      338
      1169
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1099
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      150
      1091
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1049
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      984
    Aihe