Ensi kesänä kesäkuussa kepun puoluekokous Sotkamossa vaihtaa puheenjohtajaa ja Sipilä voi sitten ihan kaikessa rauhassa keskittyä vatulointiin.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mitä Sipilän vaihtoon sanoo lestadiolaiset?
Ryhmä johon Sipilä kuuluu.
Et sitten kuunnellut päivän uutisia.
Läheskaikki piirit haluavat Sipilän jatkavan, pari ei vastannut mitään, mutta kukaan ei vastustanut.
Että tätä me saamme, halusimme tai emme.
Hallitus tosin voi kaatua, ja pääministeri vahtuu sitä kautta.
No se nyt olisi liikaa vaadittu jos peruu ymmärtäisi lukemaansa ja kuulemaansa.pennanen ei varmaankaan ole kuullut et oma puolue pesut on vajoamassa suohon unholaan
Olisi+se+kyllä+ihanaa+jos+Rinne,+Li+Andersson,+tai+Touko+Aalto+nousisi+pääministeriksi,+niin+samalla+sekunnilla+olisi+Suomi+velaton+ja+talous+olisi+10+%:n+kasvussa.+Ihmisten+palkat+nousisi+tonnilla+kuussa+kaikilla+aloilla!!+Asukasluku+nousisi+parilla+miljoonalla+muutamassa+kuukaudessa,+tosin+mamuilla,+mutta+kuitenkin!+Olisi+se+kyllä+aivan+upeeta!
Kepun kannattaa jatkaa Sipilän johdolla. Kevään 2019 eduskuntavaaleihin mennessä kepu saa pudotettua kannatuksensa alle 10 prosenttiin Sipilän opeilla.
Parasta olisikin jos jatkossa kepu olisi Lepikon torpassa esiteltävä historiallinen kummajainen.
Junk?
Kepun juntit !
Harmittaako kun Sippilä osoittautui huonoksi?
En nyt väitä Sipilän hyvyydestä/huonoudesta mitään.
Mutta sanopa se nimi, jota kelpaa kehua.
Kuka on hotanut hommat hyvin.
Kaikki on haukuttu, ja niin tehdään jatkossakin.
Ja ketä tämä jatkuva räkytys auttaa? Ei ketään
No ei eipu yhtään nimeä.
Anna nyt tulla
Puavo Väyrynen. HEHEHEHEHEHEHEEE...
Ei vieläkään ole tullut yhtään nimeä tilalle-
Jollei nyt siten joku ihan tosissaan tuota Paavoa...
Matti Vanhasesta ei näköjään ole presidentiksi.
Heti rytmihäiriöitä pukkaa Matille kun joutuu vaalitentteihin.
Juha Sipilä paras pääministeri Urho Kekkosen jälkeen ,työttömyys vähenee,velkaantuminen on kääntynyt laskuun ja Suomi nousee kaikilla mittareilla mitattuna .Edellinen Kataisen,Urpilaisen,Rinteen hallitus: 10 miljardia euroa uutta velkaa,joka vuosi ja 100000 tuhatta uutta työtöntä neljässä vuodessa. Keskusta ja Sipilä kyllä nousee eduskunta vaalien voittajaksi,se on varma!
Kepu tippuu seuraavissa vaaleissa lopullisesti pieneksi puolueeksi.
Kepuhan saa aina vaaleissa paljon ennakkoääniä.
Tämä kertoo siitä, että kepun äänestäjät ovat niin vanhoja etteivät ole varmoja siitä elävätkö he enää varsinaiseen vaalipäivään asti.