Millainen on hyvä takakansiteksti?
Pari mielenkiintoista lausetta kirjan sisältä?
Lyhyt kuvaus alusta loppuun?
Takakansiteksti
3
196
Vastaukset
- koukuttavastikonkreetti
Olisi hyvä että takakansi kertoisi että mistä lajista oon kyse, silloin jos kansikuva tai nimi ei anna asiasta viitteitä, aina silloin tällöin näkee kirjan jonka kansikuva tai takakansi teksti ei paljasta genrestä mitään, on vain ote tekstistä ja mietit sitten onko tämä kasvutarina, jännäri, viihderomaani.
Sitaatti kirjasta usein toimii, mutta on oltava jotain muutakin, taustatietoa, missä mennään.
Runokirjojen kohdalla ei riitä koskaan määritelmä: runoja elämästä ja kuolemasta, eli toisin sanoen mistä? Konkretiaa peliin.
kustantajien vinkit:
https://kotiliesi.fi/yleinen/kustannustoimittaja-paljastaa-näin-takakansiteksti-koukuttaa-sinut/ - Omakitsanne
Vaikutusvaltaisen kaverisi kehut.
- laalaalal
Jotain keskeistä kirjasta tai alkuasetelma, keskeisiä henkilöitä. Jos on joku tietty kohderyhmä, esim. harrastus aiheena, se kannattaa tuoda ilmi, esim. tarina taitoluistelun maailmasta. Siinähän pitäisi olla se, minkä takia joku haluaa lukea sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1703349Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732151Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii492068- 411971
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 46879