Onko mesivesiuima-altaat auki helmikuussa, jos on niin miten paljon porukkaa niissä käy ja mikä on veden lämpötila silloin. Mikä näistä merivesiuima-allas paikoista on mukavin, komein tai muuten vaan suositeltavin.
Merivesi helmikuussa
8
321
Vastaukset
- eu01
On ainakin Brzezno ja Jelitkowo rannat missä "mursut" käy (puolaksi morsy). On heillä omat nettisivutkin: http://www.morsy.pl/index.php
- eu02
Oletkohan "eu01" väärällä palstalla??
- rouvali
Helmikuu on vilpoinen kuukausi Madeiralla tuulineen ja sateineen. Ei siinä kyllä merivesialtaita kummemmin kaipaile.
- vilutonkissa
Rouvali taitaa olla melkoinen vilukissa. Olen ollut yli 10 kertaa Madeiralla helmikuussa ja joka kerta on ollut hiki - ja siksikin on pitänyt välillä pulahtaa merivesialtaisiin , jotka siis ovat auki myös helmikuussa. En nyt osaa mitään niistä erityisesti suositella - kaikki ihan uitavia.
- Kylmiäpentele
vilutonkissa kirjoitti:
Rouvali taitaa olla melkoinen vilukissa. Olen ollut yli 10 kertaa Madeiralla helmikuussa ja joka kerta on ollut hiki - ja siksikin on pitänyt välillä pulahtaa merivesialtaisiin , jotka siis ovat auki myös helmikuussa. En nyt osaa mitään niistä erityisesti suositella - kaikki ihan uitavia.
Hotellin lämmitettyyn altaaseen kyllä pulahdan, mutta ehdoton nounou lämmittämättömille altaille. Meriveden lämpötila 16C helmikuussa, riittää avantouimareille.
- Näinonvesi
Merivesi ei ole talvella niin märkää kuin kesän lämmössä. Lämmitetty allas on parempi, koska siinä vesi ei ole niin kovaa kuin meressä.
- Puli_Puli
No hyvä, eletään toivossa, että olisi lämpimät päivät silloin. Täytyyhän niissä ainakin kerran käydä. Paljonko niihin on pääsymaksun?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1022272
- 1291428
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231420Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau311394- 681243
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3391087- 89995
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56944- 122821
- 82806