Miksi Torpin koulun Opintiellä ei ole valoja. Ei olisi kun kilometrin pätkä laittaa Opintielle valot Nyt maa mustana , koululaiset tulee pimellä kouluun ja lähtevät pimellä. Turvallisuus nolla. Valot tuo turvaliisuutta muutenkin kylään jossa ei ole mitään.
Torpin koulun katuvalot
6
524
Vastaukset
- Pimeäkylä
Muutama lamppu Opintielle ja Kuoppalantielle ei luulisi olevan liian kallista . Ainoastaan välinpitämätöntä kunnalta. Torpissakin asuu veronmaksajia mutta ei ole palveluja vastikkeeksi. Olisi edes muutama lamppu ihmisille.
- kiiluthelvetiin
Mitä tänne valoja lisää tarvitsee. Rientolan talonmies polttelee 1000 watin lamppuja että naapurien silmät sokaistuu. Piruttaan kiusaa kaikella tavalla Opintien rivitalon asukkaita. Voisko siitä poliisille ilmoittaa. Minä ukko käyn heti ne kiilut repimässä itse alas. Oikeassa ole opintiellä voisi olla muutama lamppu ,Kuoppalantiellä myös . Turvallisuuden ja ihmisyyden takia. Töissä käymme mekin ja veromme maksamme. Mitään ei saada sen eteen Torpissa.
- Tuttuheppu
Raju Raisan velikö se siellä sekoilee taas.
- keksimiesruotsista
rr8dexrlptssekm
- Sairausvaatiiuhrit
Vai on mennyt ynpärivuotiseksi kiusaamiseksi . Yleensä heiluvat enemmän syksyllä ja keväällä kun lehti putoaa tai lehti alkaa tulla nämä persoonhäiriköt. Siunausta ja rauhaa teille sinne.
- Anonyymi
???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1196354Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816177Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696050Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482395Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1211420- 121261
- 1871098
- 61907