Kelpaisinko kellekkää?

Ahdistunu

Olen 13v tyttö ja todella huono itsetunto kaikilla muilla on poikaystävä paitsi minulla haluaisin:( mutta siis kelpaisinko kenellekään päältä vaaleat ja alhaalta hieman tummemmat hiukset ei kovin hyvä iho kun kysyin eräältä "suositulta" un niin hän sanoi "6" harrastan jalkapalloa vähän liikaa painoa. luonteelta välillä hieman hankala ja nauru sekä ääni kuulostaa oudolta muuten kai ihan mukava ja ok seuraa ujo jos ei ketään parhaista kavereista lähellä ok koulussa ka jaksotodistuksessa oli 9,5 mutta tulee laskemaan valtavasti varmaan alle 8 asun Hki vihaan äidinkieltä musiikkia ja opoa pidän köksästä matikasta ja liikasta?

9

323

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ahdistunu

      Ainii ja oon 162cm ja 52kg

    • Miten onnistuit vihaa opoa?

    • Kuulostat ihan hyvältä.

    • Vihaan futista nii ei kelpaa :)

    • Ysiluokkalainen

      Älä esitä tällaisia kysymyksiä anonyymissä kedkustelussa. Täällä ei ole mitään takuuta siitä, että joku on tosissaan eikä vain halua pilata päivääsi.
      Sitä paitsi, olettaen jonkun oleva tosissaan, täällä voi silti arvioida sinut vain antamiesi tietojen mukaan - ja kirjoitit olevasi hankala ja kuulostavaan oudolta.
      Ymmärrän hyvin, että kaipaat hyväksyntää. Tämä ei kuitenkaan ole sille oikea paikka.

      • Toinenysiluokkalainen

        Otan tähän kantaa.


    • kolmetoistatäälläki

      Oot vasta 13 ni ei sulla mitään hätää pitäis olla, etkä kuvailus perusteella mitenkään pahalta kuulosta, eikä sitä painoa todellakaan liian paljoa ole. Ittelle tuntuu hassulta ees ajatella seurustelemista ku tunnen olevani liian nuori, mutta kyllä minulle ainakin kelpaisit :)

    • täältä_vain

      kyllä sinä kelpaat , vaikutat ihanalta :)

    • eivieläaika

      Ei sun kannata pitää huonoa itsetuntoa, vaikkei sulla olekaan poika'ystävää'. Päinvastoin nuo joilla on 'poikaystävä' ovat aika typeryksiä. Sitten kun olet täysi-ikäinen, niin voit vakavammin ajatella asiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      88
      1803
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      56
      980
    3. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      90
      971
    4. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      9
      935
    5. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      200
      904
    6. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      879
    7. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      833
    8. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      779
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      760
    10. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      79
      756
    Aihe