Onko kellään kokemusta onko noista höyrypesureista mihinkään esim pesuhuoneiden/kaakeleiden pesussa? Entä tekstiilien? Jos on mikä on hyvä merkki?
Höyrypesuri
3
241
Vastaukset
- Kärcherseon
Höyrypesuri irrottaa lian alustasta yleensä hyvin. Nimenomaan pinttyneen lian poistoon kovilta kuumuutta sietäviltä pinnoilta.
Viemärit. Kylppärinurkat, lattiat. Kivilattiat-ilman pesuaineita. Hanantyvet. Keittiöaltaat, Vessanpytynreunan aluset. Myös vesisäiliön putsaus, jne, yksittäiset tosilikaiset kaakelisaumat, jne- mutta pinnan tulee aina kestää kuumaa höyryä. saunanlauteisiin olen kentällä koklannut. Ei hyvä- seuraavan kerran perinteisesti pestessä se höyryn puunsyihin painama lika nousee pintaan. Ei siis puulle.
Periaate, minne voi hieman kaataa kiehuvaa vettä sensijaan, niin sille pinnalle-
Ei pehmeiden huonekalujen putsaukseen.- 878878787
Ok hyvä, Kiitos tästä vastauksesta.
- Anonyymi
Höyrypesurien heikko kohta: korkin tiiviste.
Se hajoaa HERKÄSTI, ja moni laitteen myyjä ei myy erikseen uutta tiivistettä hajonneen tilalle. Hmmm.... kuulostaan ns. suunnitellulta vanhenemiselta.
Ja lapsiturvallinen kierrekorkki vielä pahentaa ongelmaa, eli tekee tiivisteen rikkoutumisesta vielä todennäköisempää.
Halpoja pesureita myyvät Hong Kong ja Biltema - kumpaankaan ei tällä hetkellä ole saatavissa kannen tiivistettä lisävarusteena / varaosana.
Kärcheriin ilmeisesti on tarjolla varaosia, mutta hintaakin on huomattavasti enemmän. Lisäkysymys: koskeeko tuo "varaosia on saatavana" myös malliston halvimpia malleja ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323027Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b2012663Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1141283Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411248- 721146
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3031141Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721101Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211035Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin81013