Torstaina aukeaa Jykylän alueella uusi gigantti ja luonnollisesti on erinäisiä avajaistarjouksia. Läppärin ostamista harkitsin etenkin kun edullisesti olisi saanut mutta en yleensä osta sikaa säkissä joten totta kai pitää tsekata speksit, arviot jne.
Aikaisemman arvion perusteella suomalaiset kodinkoneliikkeet myyvät premium hintaan jotain keskinkertaista tai ala-arvoista tuotetta. Gigantin lempitemppu näyttää olevan i-sarjan (yleensä i5) prossujen korvaus celeroneilla ja celeronien myynti sitten i-hintaisella.
Tuotekoodi googleen ja hakuun niin ainoa järkevä tulos näytti olevan täällä oleva nimimerkin Vit-Vihainen arvio. Tuloksen linkkiä klikatessa kyseistä keskustelua ei kuitenkaan löytynyt täältä. Googlen välimuistista löytyi sitten versio jossa selviää ettei arvio ole kovin mairitteleva.
Toki ihan mahdollista, että Vit-Vihainen on itse keskustelunsa poistanut. Keskustelun teema on kuitenkin foliohattuilu joten pistänpä ilmaan ajatuksen: onko gigantti pyytänyt suomi24:ää poistamaan kyseisen keskustelun, jotta he saisivat ilman häslinkiä läppärit myytyä?
Foliohattuilua
Vit-Vihainen_metsästys
1
203
Vastaukset
Mikäli firma oikeasti vaihtaisi prosessoreja muihin kuin mitä spekseissä lukee (Joka muuten ei ole mahdollista halvoissa tai pienissä läppäreissä. On halvempi vain juottaa koko prosessori suoraan kiinni koneeseen) niin helpolla todistuksella ja valituksella valtiolle gigantti menettäisi myyntiluvat.
Toisin sanoen mitä todennäköisesti kävi oli että henkilö oli lukemassa kalliimman läppärin speksilistaa, katsoi väärän mallin hintalapun ja oletti saavansa mielettömän halvalla superhyvän koneen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481281- 1581097
- 61977
- 8772
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli180771Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27756Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51751- 11739
- 346718
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78675