VAV Vantaa /Ojahaantie 1 kylmä,kylmempi,kylmin

Älä hyvä ihminen ikinä muuta tähän taloon !
Kylmä,kylmempi, kylmin ???
Miksi kylmä, siksi kun on huonosti rakennettu ja ei lämmitetä , marraskuu menossa ja patterit on kylmät ??
Jos lämmitettäisiin asuntoja ei VAV Asunnot Vantaalle jäisi voittoa, kyllä voitot kelpaa, saa maksaa "tuottaville työntekijöille " ns. hyvän miehen lisää..."
71459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täällä on oikein hyvä asua.

Äänestä
  • Eikö siis talo ole kylmä eikä vetoisa?
    Millaista muuten on asua kyseisessä talossa, eikö tiloissa olevan päiväkodin melu ole häiritsevä?

    Äänestä

Ei TA:n asojakaan Vantaalla lämmitetä. Yöllä oli liki -2 astetta pakkasta, patterit kylmät, 21 vain

Äänestä

Vav kyläkaskentie 6 täällä ollut koko viikonlopun patterit jääkylmät. Soitin jo perjantaina kun huomasin että nyt on ihan jäässä asunto, ja patterit jääkylmät. Eipä se soittamalla parantunut asia, sain tiedon, että ei pitäisi olla. Mutta mitään eikä ketään ole kuulunut. Lapsella kipeä ja jäisessä asunnossa pitäisi yrittää parantua. Ei lukenut sopimuksessa että itse pitää lämmitys hoitaa, huomenna käyn ostamassa lämpöpatterin. Sitähän kielletään käyttämästä, mutta mitenkä sitä pitäis selvitä helmikuussa Suomen talvessa ilman minkäänlaista lämmitystä??

Äänestä

Vantaa 18.2.2024 sää -9 tuntuu kuin -17, patterit joka huoneessa aivan jäässä. Perjantaista sunnuntaihin patterit olleen jääkylmät, sunnuntaina ensimmäistä kertaa koko viikonloppuun pattereissa kävi päivällä lämpö noin tunnin verran, jonka jälkeen ei ole lämmitystä laitettu enää ollenkaan. Tosiaan helmikuu ja pakkasta -9 astetta ulkona. Sairasta meininkiä.

Äänestä
  • Eli Ojahaantie 1:ssä siis vai?

    Äänestä

Ei ole kylmä!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kylmäkämppäläinen kirjoitti:

Älä hyvä ihminen ikinä muuta tähän taloon !
Kylmä,kylmempi, kylmin ???
Miksi kylmä, siksi kun on huonosti rakennettu ja ei lämmitetä , marraskuu menossa ja patterit on kylmät ??
Jos lämmitettäisiin asuntoja ei VAV Asunnot Vantaalle jäisi voittoa, kyllä voitot kelpaa, saa maksaa "tuottaville työntekijöille " ns. hyvän miehen lisää..."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu