Ne myi halvalla yli 17000 kausikorttia, joten se varmistaa että ne ja muut jonottaa siellä varmasti talvella. Hissi kapasiteettia ei kuitenkaan ole lisätty.
Sappeelle ei kannata mennä kaudella.
11
886
Vastaukset
- Nousappee
Ei kannata mennä• tulee oleen tukossa koko mesta joka päivä
- Skibiking
Etenkin jos on ostanut kausikortin, ei kannata mennä, vaan viettää aikaa netissä :D
- Jono68
Kylmä tulee jonossa...
- ahne
Aivan järkyttävät hissijonot...... Ei riittänyt 20min nousua kohti....
- Kylmää64
Sama tänään, hirveät jonot.
- Arge
Entäs arkisin?
Onks kellään tietoa onko silloin jonoja ja millaisia?- Rintheeseen
Hyvin on mahtunut. Alkukaudesta oli jonoja, kun ei ollut kaikki rinteet auki. Nyt on saanut lasketella niin paljon kuin jaksaa. Kausarihomma oli parasta mitä on tapahtunut laskettelun tiimoilta vuosiin.
- Suurpuikkaaja
Höpöhöpö taas. Viestin aloittaja ei varmasti ole edes käynyt paikan päällä. Eilen kävin töiden jälkeen 2h kurvailemassa, eikä jonoista ollut tietoakaan. Jonottamatta pääsi hissiin.
- Atomicred
Niinpä, joka päivä ne 17000 kausikorttilaista onkin siellä kurvailemassa. Älytön keskustelunavaus.
- Pettynyt12
Ei todellakaan kannata ostaa koko kausikorttia vaikka halvalla saa. Kokemuksella voin kertoa että kävi määrä on niin jäätävä että touhussa ei ole mitään järkeä kun toi kausikorttikamppanja räjäytti porukka määrän rinteissä täysin. Ihan yhtä h********ä laskea ja jonottaa hisseihin.
- hullumaailma
Jos pääsee vaikka arkipäivänä laskettelemaan niin voi laskea suoraan hissiankkuriin.
Aivan älyttömän hyvä hintasuhde tuolla kausikortilla (hissi vuokraamo)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822452Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849659Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477627Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896133Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1194790Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,332677Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052247