valovaljaat

kiinnostaisi

Eli tarkemmin sanottuna Glow vilkkuvaljaat, ladataan USB-liitännällä. Onko hyvät? Kokemuksia kellään?

9

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järkkyävälkettä

      Ei koiran kiva olla välkkeen keskellä, mieti omalle kohalle.Kokoajan palava valo ei varmaan niin paha, mut ei välkettä, hyi kamala.

      • tykkään__

        Noissa valjaissa saa ihan vaan palamaan sen valon ei ole pakko välkkyä, mulla on koiralla ja olen ollut tyytyväinen niihin.


      • gsdgsdhd
        tykkään__ kirjoitti:

        Noissa valjaissa saa ihan vaan palamaan sen valon ei ole pakko välkkyä, mulla on koiralla ja olen ollut tyytyväinen niihin.

        Onko itselläsi?


    • Kiinnostaisi

      En minä sitä vilkkua ajatellutkaan käyttää vaan juuri sitä koko ajan palavaa valoa. Valovaljaat kiinnostaisivat, koska meilläpäin ei katuvaloja paljon ole, joten pimeällä kulkiessa haluaisin että ainakin koira näkyisi kunnolla. Itselläni on huomioliivit ja taskulamppu että näen minne menen, mutta kun koira pyörii ympäriinsä nuuskiessaan (pysyy kyllä tien reunassa), en oikein luota siihen että koiran heijastinliivi näkyisi joka suuntaan. On karvaturri. Sen takia olen miettinyt noita valovaljaita.

      • Dynamoo

    • Minä hommasin pari päivää sitten omalle turrilleni. Koirani on puolivuotias collie eikä turkki ole vielä edes täydessä mitassaan, mutta silti tarpeeksi pitkä ja paksu, että jopa valovaljaat uhkasivat kadota karvan alle näkymättömiin. Ratkaisuna on nyt sitten heijastinliivi alla pitämässä karvat poissa tieltä, ja valovaljaat päällä antamassa näkyvyyttä. Näkyy ja kauas!

      Harmillinen puoli on siinä, että joutuu lataamaan jatkuvasti kun latauksen kesto ei ole kuin sen pari kolme tuntia eli käytännnössä saa ladata päivittäin, ja latausjohto on todella lyhyt, 25cm, luulisin. Enkä ole vielä keksinyt miten noista valjaista näkee milloin lataus on täynnä.

      Näkyvyyden kannalta on todella hyvät valjaat, mutta tuo jatkuva lataaminen voi alkaa ajan mittaan ärsyttää. Jos hommaisi pari valopantaa ja neuloisi ne liiveihin kiinni, riittäisi, kun niihin vaihtaisi pariston kerran tai pari vuodessa. Ja näkyvyys olisi yhtä hyvä.

      Katsotaan nyt miltä alkavat ajan kuluessa vaikuttaa.

    • MitäDorkia

      Kaikkea rojua sitä paskanpoimijat ripustaa elukoihinsa.

    • Koirulinnuolija

      Ihkua keräillä pökäleitä, kun valot vilkkuu!

    • twtweryw

      Minä kannan mukanani stroboa, savukonetta, laseria ja stereoita. Kun koira kakuloi, pidän aina viiden minsan bileet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      31
      7044
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      109
      3816
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      45
      3763
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      250
      1961
    5. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      52
      1852
    6. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1840
    7. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      39
      1369
    8. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      77
      1253
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      29
      1201
    10. Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille

      Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https
      Maailman menoa
      6
      1166
    Aihe