Eli tarkemmin sanottuna Glow vilkkuvaljaat, ladataan USB-liitännällä. Onko hyvät? Kokemuksia kellään?
valovaljaat
9
250
Vastaukset
- järkkyävälkettä
Ei koiran kiva olla välkkeen keskellä, mieti omalle kohalle.Kokoajan palava valo ei varmaan niin paha, mut ei välkettä, hyi kamala.
- tykkään__
Noissa valjaissa saa ihan vaan palamaan sen valon ei ole pakko välkkyä, mulla on koiralla ja olen ollut tyytyväinen niihin.
- gsdgsdhd
tykkään__ kirjoitti:
Noissa valjaissa saa ihan vaan palamaan sen valon ei ole pakko välkkyä, mulla on koiralla ja olen ollut tyytyväinen niihin.
Onko itselläsi?
- Kiinnostaisi
En minä sitä vilkkua ajatellutkaan käyttää vaan juuri sitä koko ajan palavaa valoa. Valovaljaat kiinnostaisivat, koska meilläpäin ei katuvaloja paljon ole, joten pimeällä kulkiessa haluaisin että ainakin koira näkyisi kunnolla. Itselläni on huomioliivit ja taskulamppu että näen minne menen, mutta kun koira pyörii ympäriinsä nuuskiessaan (pysyy kyllä tien reunassa), en oikein luota siihen että koiran heijastinliivi näkyisi joka suuntaan. On karvaturri. Sen takia olen miettinyt noita valovaljaita.
Minä hommasin pari päivää sitten omalle turrilleni. Koirani on puolivuotias collie eikä turkki ole vielä edes täydessä mitassaan, mutta silti tarpeeksi pitkä ja paksu, että jopa valovaljaat uhkasivat kadota karvan alle näkymättömiin. Ratkaisuna on nyt sitten heijastinliivi alla pitämässä karvat poissa tieltä, ja valovaljaat päällä antamassa näkyvyyttä. Näkyy ja kauas!
Harmillinen puoli on siinä, että joutuu lataamaan jatkuvasti kun latauksen kesto ei ole kuin sen pari kolme tuntia eli käytännnössä saa ladata päivittäin, ja latausjohto on todella lyhyt, 25cm, luulisin. Enkä ole vielä keksinyt miten noista valjaista näkee milloin lataus on täynnä.
Näkyvyyden kannalta on todella hyvät valjaat, mutta tuo jatkuva lataaminen voi alkaa ajan mittaan ärsyttää. Jos hommaisi pari valopantaa ja neuloisi ne liiveihin kiinni, riittäisi, kun niihin vaihtaisi pariston kerran tai pari vuodessa. Ja näkyvyys olisi yhtä hyvä.
Katsotaan nyt miltä alkavat ajan kuluessa vaikuttaa.- MitäDorkia
Kaikkea rojua sitä paskanpoimijat ripustaa elukoihinsa.
- Koirulinnuolija
Ihkua keräillä pökäleitä, kun valot vilkkuu!
- twtweryw
Minä kannan mukanani stroboa, savukonetta, laseria ja stereoita. Kun koira kakuloi, pidän aina viiden minsan bileet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1194605Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu283346- 203235
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka502846Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1212806Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132305MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142125- 82022