Siis oon 16 vuotias tyttö. mulla ''loppu'' viimesimmät kuukautiset noin 1,5vk sitte ja mun kierron pituus on n.35 päivää. kun menkat loppu ei tullu mitään parii päivään ja sit alko sellanen ''tuhruttelu'' että joka päivä tulee vähä ruskeeta vuotoo. mistä tää johtuu? sit vähä sellanen jännä tunne vatsassa. en voi mitenkää olla raskaana koska oon neitsyt ja ei oo ollu mitää sellasta tilannetta ees missä oisin voinu tulla raskaaks. millon tää loppuu ja onko tää normaalia
kokoajan välivuotoa??
apuaaaaaaa
2
1249
Vastaukset
- goodnighttt
Ihan normaalii, se voi olla vähän kuivempaa menkkaverta vaan. Mutta jos vuoto kestää kauemmin ku viikon nii kannattaa käydä puhumas terkkarilla varmuuden vuoks!
- laakitys
Vaikuttaa siltä, että sinulla on joku emätintulehdus. Pitäisi käydä lääkärissä. Ihan koululääkäri tai terveyskeskuslääkäri on ok. Lääkärille kannattaa sanoa, että olet neitsyt, niin tutkimukset tehdään sen mukaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653306- 1432340
- 921878
- 1711579
- 881468
- 651436
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741409- 711205
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351098