minä hieman kaipaan erästä

täältä_vain

9

464

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näillämennäännyt

      Oh nou, oikeasti. Vaikka et vastaa mutta ymmärrän. Asiat menevät Niinkuin menevät.Minullakin pieni värähtely taaajuus ,en tiedä mitä setarkoittaa mutta odotan jotain ...
      .

    • Karibian.aurinko

      Kaipaus kertoo siitä,että toisella on merkitystä.Hän on tärkeä.
      Minäkin kaipaan. Väsyneenäkin vielä.

    • Niitä juttutuokioita, sitä pehmeää hyrisevää ääntä, sitä syvältä kumpuavaa hersyvää naurua, niitä minä kaipaan. Suurin toiveeni on kuulla niitä uudestaan, sillä sanoista ja pehmeästä puheäänestä hersyy se tyytyväinen ihminen, se ihminen ketä yhäkin ikävöin,,,

      • VdunStalkkerit

        Ketä-kieliset pannaan.


      • VdunStalkkerit kirjoitti:

        Ketä-kieliset pannaan.

        Harva täällä stalkkaa itseään, roikkuu jonkun perässä ja on jopa itselleen se v-mäinen olettamalla että häntä on stalkattu.
        Kerro siis miksi sinä teet sitä!


    • Kmiesi

      Minäkin...

    • Lumiteki.enkelin

      Tänne kirjoittaminen oli sitä oman kaipauksen purkamista.Vaikka kävin kaikkea tapahtunutta läpi omassa terapiassa niin silti hakeuduin tänne.Silloin kun tuntee voimakasta surua ja kaipausta tarvitsee lohdutusta. Suuri lohtu oli terapiasta ja itsensä ymmärtäminen sen avulla.Jotain lohtua toi myös kirjoittaminen tänne.

      Aikaa on kulunut.Tunteet ovat heitelleet laidasta laitaan.Kokemus sinusta oli niin voimakas.Vieläkin muistan juttelujamme ja pidän niitä arvokkaina ja tärkeinä kohtaamisina.Jotakin tärkeää siinä yhteisessä jakamisessa oli.Helppoa,vaivatonta,toisen hyväksymistä sellaisena kuin hän on.Aitona,omana itsenään.

      En tiedä kohtaammeko enää.Saammeko puhua toinen toisillemme koskaan.Haluan sinun kuitenkin tietävän,että ajattelen sinua vieläkin joka päivä.Kuljet mukanani ajatuksissani ja sydämessäni.Toivon,että saat kokea elämässäsi rakkautta ja hellyyttä.
      Syviä vesiä kanssasi kulkeneena,rakkain ajatuksin.

    • TosiLunkki

      Vain hieman, johtuuko epävarmuudesta, kun ei toista tunne? Minä kaipaan myös, kun ei tunne toista, sanoja ei ole vaihdettu, käyttäytymisestä osannut jotain päätellä? Mut onko jo mieli muuttunut, ainakin itsellä vahva tunne, et on löytänyt jo toisen? Jonkun verran vaglannu häntä viimepäivinä. Oma moka, kestän seuraukset. Enkä toista syytä.

    • Aikanikuluksi

      Löysin itseni keski -iässä. Tiesin että olin kiinnostunut pojista enemmän kuin tytöistä. Uskottelin itselleni vuosikausia olevani hetero, mutta nyt olen tullut siihen tulokseen että olenkin bi-seksuaali. Miehet kiinnostavat edelleen. Kerroin vaimolleni suuntautumiseni ja haluni erota. Mutta vaimopa ei haluakkaan eroa. Olemme kulkeutuneet eri teille, eikä meillä ole enää mitään yhteistä tai rakkautta. Haluaisin kokeilla miesten välistä läheisyyttä ja seksiä. Tämä tilanne vaivaa ja kuormittaa mieltäni. Juon aika paljon viinaa ja nukun huonosti. Kirjoittaminen tänne helpottaa omaa olotilaa ja ahdistusta. Vaikka ei näitä kirjoituksia taida kukaan lukea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      182
      5117
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3656
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      7
      3375
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      34
      3093
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      61
      2977
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2316
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      104
      2266
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2127
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      75
      2105
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2059
    Aihe