Taidemaalari ja kansalaisaktivisti Markku Laitinen on joutunut pakkohoitoon: https://blogit.kansalainen.fi/kohta-kaikki-kansalaisaktivistit-pakkohoidossa/
Taidemaalari joutunut pakkohoitoon
7
1377
Vastaukset
- ToihanOli---
----hyvinkin odotettua, eikä näin ollen mikään yllätys. Toi oli vain yksi niistä monista.
Kun antaa niitä "näytteitä epävakaudestaan" vähän jokaisella nettisivulla missä voi kirjoittaa, ei voi välttyä siltä että siihen lopulta puututaan.
Tänä terroristien aikakautena viranomaiset ja poliisi ovat terästäytyneet ja hyvä niin. Ainakin allekirjoittanut on jo kyllästynyt noihin uutisiin näiden idioottien ja terroristien päällekarkauskista milloin missäkin.
Luulenpa että monikin noista hänen vainoamista ihmisistä nukkuu tämän jälkeen yönsä paremmin. Jess! - Hekohekohehheh
Kuulin että kyseinen "taiteilija" oli tehnyt sopimuksen erään samanlaisen "kansalaisaktivisin" kanssa joka myös kirjoittaa US- blogiin että tehdään tällainen sovittu, keksitty "Kohujuttu" jotta saataisiin vihdoinkin tälle hänen kirjoittamalle ("pähkähullun päiväkirjalle") hiukan nostetta, nääs kun se ei kiinnosta ketään....puhumattakaan kustantajista.
Sanonpa vaan että naurettava ja lapsellinen yritys! ....ja kaikki näyttävät menevän halpaan. Hah Monenlaiset ja epätoivoiset näyttää olevan nuo yritykset saada hiukan kuuluisuutta. Onneksi sentään valtaosa ihmisistä ymmärtää mistä aikuisten oikeasti on kysymys. - HehOnpaLogiikka
! ei voi muuta sanoa! Nämäkö 'suunnitelmat' pelastaa kyseisen taiteilija-kirjailijan julkisuudelle!? Kyä täytyy sanoa että "konstit on monet"!
Eikö sellanen sano mitään kun kaikki kustantamot ovat antaneet hylsyn kirjan "käsikirjoituksesta" että se on täysin epäkelpo viä myyväksi kirjaksi.
Nyt on Laitinen saanut yhtä kahjon avustajan auttamaan itsensä nolaamista! Mut ei mitään, kivahan tällaselle idiotismille on naureskella. Repesin tänä aamuna kun tähän tutustuin. Lisäälisää! - Terve.vaanmenoa
Höperö ukko. Aivan ulalla.
- Kantsiikäydä
---kattomassa niitä hänen us-blokikirjoituksii. aivan pihalla ja katkeroitunut ja perusteellisen "höperö" jota toinen samanlainen höperö siellä säestää. ovat mieletäns keksineet hyvän idean laitisen kirjailijauran pönkittämiseksi.
tollanen suoranainen valehtelu pitäs kieltää us-lehdessä! - Ei---
----niitä jaksa lukea! Kahden yhtä katkeran ukon tilityksiä jotka kannatuksen vuoksi vastailevat toistensa kirjoituksiin, jotka ovat ihan älyttömiä. Ja tollasta he kutsuvat "kansalaisaktivismiksi". Meinaan, pienempikin sana riittäisi, esimerkiksi: Joutilaisuus ja laiskuus.
- PlopsPlops
Taisi "kaverukset" mielestänsä tehdä "vuosisadan keksinnön." XD No, lienevät jo tippuneen maan pinnalle.
Katsokaapa niitä heidän päivityksiään tuolla us-bokeissaan. Uskottavuus karisee aikalailla. Jonninjoutavaa ja idioottimaista ajanvietettä jakavat keskenänsä. XDXD Persuja kun ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1942725Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1512444Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061142- 1011028
- 64931
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait244837Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20830Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290801Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91796Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22728