SeAMK tulokset

Kestääkestää

Seamkiin hakeneita? Ilmoitelkaa kun tuloksia alkaa tulla. Toivottavasti huomenna tulee, että loppuu tämä piina!

16

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ääääääääö

      Onko kukaan saanut tuloksia?

      • Wty

        Eipä näy. Lukee aina vaan kesken :/


    • Mammmaäa

      Sh paikka, peruuntunut 😑

    • Enoorobo

      Peruuntunut lukee mullakin 😑

      • Sossj

        Sosionomit ootteko saanu tuloksii?


      • Apelr

        Mulla myös peruuntunut


    • tuomikylä

      seamk terveydenhoitaja hyväksytty!!! ... mitähän tarkottaa kun 2. vaihtoehdos lukee peruuntunut? Onko se kun pääsin ykköseen niin kakkoseen tulee automaattisesti peruuntunut? (eli enkö koskaan saa tietää olisinko kakkoseen päässyt?)

      • Ndkdkdkd

        Mikä sun 2 vaihtoehto oli?


    • Mammmaäa

      Peruuntunut tarkoittaa ettei pisteet riitä.. seamk ei varasijoja. Eli et todennäköisesti päässyt 2. Vaihtoehtoon.

    • Pisteet

      Koskas ne pisteet tulee?

      • Papapaaa

        Oisko että viimeistään huomenna?

        Jos ei oo käytössä varasijoja, ja sieltä peruu useampi ja ryhmä jäis ns. Vajaaksi, niin ottaisko ne kuitenkin lisää opiskelijoita vai meniskö vajaalla?


      • Aädl

        En usko, että ottaa lisää. Ilmeisesti aloituspaikkoja on niin paljon, että siitä on varaa muutaman jäädä pois.


      • Papapaaa

        Sh:n monimuotoon pääsi 25🤔


      • Aäsrö

        Seamkin sivuilla ainakin lukee näin:

        Huom. SeAMKin syksyn 2017 hakukohteissa ei ole käytössä varasijamenettelyä, eli opiskelijoita ei hyväksytä varasijoilta. Hakukohteisiin on pyritty hyväksymään heti riittävä määrä opiskelijoita huomioiden, että osa opiskelijoiksi hyväksytyistä ilmoittautuu poissaolevaksi, peruu opiskelupaikan tai menettää sen valintaan vaikuttaneiden tietojen tarkistuksen vuoksi.


    • tulevashhhhhhhhh

      Pääsin. Oon niin onnellinen

    • santtu0000

      seamk sosionomi. entiedä mitä tästä nyt ajatella :D vähän viiliksellä laitoin koulut järjestykseen ja nyt kun tuo seamk tärppäs en ihan tiedä mitä ajatella. En ole kouluun ja opsiin tutustunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe