Millä konstilla heijastimen saisi takkiin kiinnitettyä niin, ettei se putoa jonnekin bussiin/kadulle/tuolilta noustessa lattialle?
Siis tähän asti ollut hakaneulalla, ja jälleen tänään ilmeisesti bussiin jonnekin tipahti, hakaneula oli onneksi sellaista pienempää sorttia, ettei mene kenenkään kengänpohjasta läpi. Hauenleualla tuskin pysyy paremmin. Pitääkö ommella naru/ketju takkin vuoreen kiinni? Toisaalta mielellään sen heijastimen tarpeen tullen helposti myös irrottaisi.
Heijastimen kiinnitys
tippuvat
4
2281
Vastaukset 4
- ooposyui
Laita verhonipsu siihen langan päähän.
- hyväst.näkyy
Onhan niitä heijastavia jalkaan tai käsivarteen pujotettavia heijastinesineitä. Niissä on kuminauha pitämässä heijastinta paikallaan.
Näin pimeän aikaan otan aina ns. heijastin-turvaliivin päälle kun tieliikennepaikoissa liikun. - niksiä
Narulla, kalastajanlangalla, lenkki takin vetoketjun vetimeen, jos on taskussa.
- Nainen5kymppinen
Itsekin kiinnitän taskun vetoketjun vetimeen jos siinä on reikä johon pujottaa.
Tarvittaessa heijastimen saa laitettua taskuun. Olen pessyt takin koneessakin siten, että heijastin on taskussa ja vetoketju kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.389959- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei234783- 82716
- 70690
- 70669
- 50645
- 36630
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43591