Hotelli sunset beach!

Prutus

Onko kokemuksia kyseisestä hotellista?

7

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olby

      Kuinka paljon pitää antaa tippiä tarjoilijoille, että palvelu toimii?

    • Tms12

      Siellä on All Inclusive, joten tippi on hyvä olla jos haluaa palvelun toimivan. Minusta paikan ongelma oli että lista josta voi tilata oli turhan laaja, se hidastaa palvelua. No olin silloin kun homma oli eka viikkoa, varmaan homma hioutunut nyt paremmaksi.

      • Prutus

        Oliko ruoka hyvää? Oliko ranta hyvä? Onko hotellin lähellä kauppaa? Rahanvaihtopistettä?


    • Tms12

      Hotellissa on pieni kauppa, toisaalta mihin kauppaa tarvitsee jos All Inclusive? Ruoka ihan OK, ranta tosi hyvä, hotelli vaihtaa rahaa ja kaduilla mm. Western Union pisteitä.

      • Pertsa

        Olisin kiinnostunut tietään ,onko se hotellin allas oikeesti niin kylmä kuin joku täällä kirjoitti. Entäs ne iltalämpötilat ,tarvitaanko toppaliiviä. Piti nääs lähteä Afrikkaan lämmittelemään.


    • Railijapaavo

      Sunset beach hotelli yksi parhaista. Olen ollut kyseisessä hotellissa useamman kerran 11 v aikana. Valikoimaa listalla joka mielestäni todella hyvä juttu! Ja palvelu ihan ok no välillä kestää mut joka paikassa Gambiassa kestää mutta ei todellakaan joudu ikuisuuksia odottelemaan. Ranta yks parhaista... Pieniä kauppoja lähellä. Mutta suosittelen ottamaan taksin ja menemään serrekundan markkinoille ja kauppoihin. Saa kulkea ihan rauhassa eikä päällekäydä kauppaamaan niin kun hotellin lähellä.

    • Kotiutunut

      Tultiin perjantaina kotiin ja täytyy myöntää että aamut ja illat oli tosi tuulisia ja viileitä..Kannattaa ottaa lämmintä vaatetta mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe