Hyvä ikä:)

Olen nainen 70-kymppinen ja viihdyn elämässäni.Kolmas aviliitto on menossa ja on osoittautunut parhaaksi!
Enimmäinen mies kuoli,toisesta erosin,vaan löytyihän vielä 60 kymppisenä aviomies.Tosin hän sairastaa keuhkosyöpää,mutta on saatu tuloksia sytostaatti hoidolla.
Elämä on hieno juttu ,siitä saa olla kiitollinen.

Hyvää kevään odotusta palstalaisille:)
7656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

miten positiivista!Aurinkoinen aamu ja täältä löysin tämän tarinan!

Äänestä

Olisipa enemmän kaltaisiasi.
Minä en myöskään vaihtaisi osia kenenkään kanssa.
Elämä kaikkineen on ollut vaikeata mutta jälkeenpäin ajateltuna en päivääkään vaihtaisi pois.

Äänestä
  • Niinhän se on,että jälkeenpäin ajatellen kaikki on sujunut parhaaksemme,hienoa ettet vaihtaisi vaikeitakaan päiviä pois:)

    Ehkäpä juuri ne meitä kypsyttävätkin? Sinisirkku

    Äänestä

täs tullee yks onnellinen lissää joukkoon. miekii oon tyytyväinen eläämään. olen saant nyt vanhempana ikkäänkuin alkaa uuvestaa yhen elämänvaiheen. saan oll mummo ja kummi jehulle.

minul on lähellä rakkaat ihmist ,vaik luulin saavani ellää yksinäin lopun elämää, ko ei olt sukulaisiikaa, mutta niin se vaa käänty uus lehti näin myöhääkin.

onnea sinulle sinisirkku ko oot löytänt rinnalle ystävän. minul ei miestä ole jalmarin jälkee olt, minun on hyvä näin.

oon kevvään ihminen ja tuntuu että voimatkii palautuu valosuuen myötä.
oikee hyvää vointia kaikille toivoo lyyli

Äänestä
  • On hyvä,että löytyy onnellisiakin ihmisiä,se on ominaisuus jolla on kyky heijastua kanssaihmisiinkin!
    Tänä päivänä on paljon ihmisiä,jotka kärsivät ketkä työpaineitaan,pelkoa työpaikan menettämisestä t.m.s.Sittenhän on myös ihmisiä joille on tullut tavaksi olla happamia,eivät enää huomaakaan sitä!Kyllä niitä ilonaiheita löytyy jo-kaisella,joskus voivat muistotkin olla todellista rikkautta. Hyvää jatkoa Lyylille :)

    Äänestä

  • tyytyväisiä tyttöjä,tunnen senora lyylin kanssa kuuluvani samaan ryhmään,onni on pienissä asoissa.tänään oli hyvä päivä-onnellinen suorastaan-veeti

    Äänestä

Itse asiassa elämä on ihmisen parasta aikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sinisirkku kirjoitti:

Olen nainen 70-kymppinen ja viihdyn elämässäni.Kolmas aviliitto on menossa ja on osoittautunut parhaaksi!
Enimmäinen mies kuoli,toisesta erosin,vaan löytyihän vielä 60 kymppisenä aviomies.Tosin hän sairastaa keuhkosyöpää,mutta on saatu tuloksia sytostaatti hoidolla.
Elämä on hieno juttu ,siitä saa olla kiitollinen.

Hyvää kevään odotusta palstalaisille:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu