Vuokranantaja on ilmeisesti vähissä rahoissa. Onkohan tuksu maksanut vuokriaan?
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kaak-Johanna-Tukiaisen-asunto-voi-joutua-pakkolunastukseen-Kuvat/1126163
Tukiaisen asunto voi mennä pakkolunastukseen
kääk.sentään
2
115
Vastaukset
Tuossa on seiskan toimittaja käyttänyt väärää termiä (kyseisen lehden toimittajat kun eivät nyt muutenkaan ole niitä "penaalin terävimpiä"), oikea termi on jutun perusteella pakkomyynti omistajan jätettyä velkansa maksamatta.
- täyspellelle
Säkö muka olet olevinasi jotain terävämpää rotua. Kaiffari myy muille asuntoja, mutta ei edes itse usko tuotteeseensa. Täyspelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501489
- 104921
- 75733
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15583ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40514Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44472- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402