kun Lappeenrannan räppäri Anniina pääsi finaaliin, vaikka oli pudota jo aikaisemmin . Yleisö äänesti hänet takaisin ja nyt sitten friidu on kolmen parhaan joukossa. Olen sitä mieltä, että hän voittaa koko kisan ja se olisi oikein. sillä hän on koko joukon paras.
Ja Cheek ei lopeta uraansa, mutta tästä en voi kertoa enempää, sillä jos sen teen tämä viesti lähtee bittiavaruuteen.
Tämä meni kyllä nappiin idoslsissa
10
305
Vastaukset
- Taikuritässä
Idolsia en ole katsonut useampana kautena enää.
Tähdet, tähdet tuli uusinnasta katsottua tänään. Paljon tasottomampaa oli kuin aiemmin, mitä nyt yhdeltä katsomalta voi sanoa.
Taitaa olla Lyytisen heiniä. Tai ruotsiksi laulaneen tytön.
Erikan laulu olisi pitänyt transponoida äänialaan paremmin sopivaksi.Ei se taso minusta huono ole ollut. Lyytisen blues-uraa jonkin verran seurannut ja yllätyksenä tullut, että on noinkin hyvä laulaja, genre kuin genre. Ainoa tuon skaban oikea voittaja.
Nelli kyllä putosi liian aikaisin mutta hänestä kuullaan vielä.
Nappiin menee vain, jos Julia voittaa.
Cheekin uran lopetus tai jatkaminen, ihan sama.- Taikuritässä
No Cheekin musiikista en osaa sanoa. Jotkut pitävät paljonkin, koska on niin suosittu. Nuori mies. Ehkä kannattaisi opiskella jotain välillä.
Ihmettelin taannoin iltapäivälehden otsikointia, että C. vihattu/rakastettu.
Miksi pitää tällalailla arvioida? Vaikken hänen musiikkiaan kuuntele, en häntä vihaa. Se vähä, mitä olen seurannut, on antanut mielikuvan, hyvän julkisuuskuvan: maltillinen. Taikuritässä kirjoitti:
No Cheekin musiikista en osaa sanoa. Jotkut pitävät paljonkin, koska on niin suosittu. Nuori mies. Ehkä kannattaisi opiskella jotain välillä.
Ihmettelin taannoin iltapäivälehden otsikointia, että C. vihattu/rakastettu.
Miksi pitää tällalailla arvioida? Vaikken hänen musiikkiaan kuuntele, en häntä vihaa. Se vähä, mitä olen seurannut, on antanut mielikuvan, hyvän julkisuuskuvan: maltillinen.Vain elämää ohjelman perusteella oma mielikuvani Cheekistä ihmisenä muuttui myönteisempään suuntaan, ihan fiksun ja mukavan oloinen kaveri. Tuosta räpistä en niin perusta mutta lauluääni kyllä miellyttää ja saa tunnetta mukaan.
- Saga.Kabinetti
Vähän töiden ohessa olen ollut kuulolla Idolsin suhteen. Ei oikein kukaan ole ollut mieleenpainuva. Julia saattaa menettää ääniä itsevarmuutensa takia vaikka mielestäni paras onkin. Anniina ei jäänyt mieleen lauluistaan eikä Leevikään. Leevi on sellainen perussöpö naapurin poika, joka varmaan saa söpöydellään ääniä.
Cheekin käytös miellyttää minua, hillitty hallittu. Ja kyllä minä pidän hänen räppäämisistäänkin. Puheäänikään ei ole hassumpi.
Toivon, että Jare saa toivomansa perheen ja lapsia. Luo vielä uraa jollain toisella alalla. - Kohta.katsotaan.taas
Minusta kolme Idols-tyyppiä ovat loistavia, olen seurannut joka kerta ja parhaat ovat jäljellä. Minustakin Nelli on Tähdet-ohjelmassa tasokas, Lyytinen on loistavaääninen. En nyt muista nimeä, mutta se leijonaksi pukeutunut herra on monipuolisen osaava. Vaikea noista amatöörin on enää sanoa kuka voittaa. Harmi ettei Metsäketo ole mukana.
Mä en seurannut tällä kertaa Tähdet tähdet ohjelmaa, mikä jäi vähän harmittamaan. Mutta Anniina voitti Idolsin ja se on hyvä juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044734Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734688Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen734147Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623072Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682786Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401970- 471705