Mitä mieltä ovat muut Tallinnassa pidempään reissanneet: onko Tallinnan satama alue hiljentynyt jos vertaa aikaan ennen alkoholiveron korottamista?
Itse käyn Tallinnassa n. kymmenisen kertaa / vuosi ja jotenkin vaan tuntuu että sataman lähialueiden liikkeissä ym partureissa jne. ei enää niin paljoa turisteja kuin aiemmin. Mitä mieltä olette ?
Tallinnan satama hiljentynyt ?
13
384
Vastaukset
- Minä.Boikotoin
Täysin samaa mieltä, ei se ole ihme, Tallinnassa on jo Norjan hinnat ja Venäjän palvelu!
- TilaaOn
Tallinnan hotellitkin näyttivät olevan puolityhjät!
- hyi.hitto
Yhdesti kävin ja kertaakaan en ole siihen ryssän helvettiin astunut.
- MulleRiittiRyssät
Kävin Tallinassa kakskertaa, eninmäisen ja viimeisen kerran
- Norjan.hinnat
Oma pääkin on puolityhjä.
- asia_Kas
Käyn joka toinen/kolmas viikko jo liki 25 vuotta ja mitään muutosta en tiistaipäivilleni huomannut. En marhaa viinakaupoissa vaan lekureissa ja hoidoissa.
Kesasesongilla paljon lapsia ja silloin pitää syynätä tarkemmin paatiti
- käyn.3.viikon.välein
Tallinnan hotellit ovat tänä vuonna olleet tavallista useammin täynnä. Johtuu siitä että Viro on EU:n puheenjohtajamaa vuoden loppuun asti. Tilanne selkiytyy ehkä ensi vuonna.
- Viina_Vie
Koko Viro on hiljentynyt, koko toiminta siirtynyt Latviaan!
- Quatttro
Tarkoitatko ”toiminnalla” viinarallia? Jos niin, niin se on hyvä, mutta vielä parempi olisi kun loppuisi kokonaan!
- ei.kun.Liettuaan
Viina_Vie kirjoitti:
Koko Viro on hiljentynyt, koko toiminta siirtynyt Latviaan!
Taas yksi herkkäuskoinen joka uskoo iltalehtien "uutisia".
Onhan nekin tietolähteitä mutta ei luotettavia.
- kpäts
Tallinna on tullut vuosien mittaan tutuksi ja ihmiset uskaltautuvat muuallekin kuin satamasta vanhaan kaupunkiin ja takaisin ostoksille nyt jo purettuun Merekeskukseen tai Sadama Markettiin
- hyvinmeneevirossa
Tallinan lentokenttä ja matkustajalaivaliikenne on ollut 2017 ennätyslukemissaan, lentoliikenteen ja risteilijämäärien kasvu on ollut 20-25 % luokkaa edellisvuosiin, matkailijoissa suomalaiset ovat etenkin kesäaikaan pienenä vähemmistönä - ihmisiä tulee ympäri maailmaa...Sikäli matkailu on muuttunut Tallinnassa. Ravintoloissa ja hotelleissa on tehty erittäin hyvää vuotta, uusia paikkojakin avataan kaiken aikaa.
Negatiiviset kirjoittelut ovat lähinnä tietyn yhden toimittajan aikaansannoksia joka elää (saa Venäjältä palkkaa) negatiivsella Viron kirjoittelullaan.- todellinrnt
Onpa vainoharhaista. Jokainen Viroa arvosteleva on siis Putinin kätyri? Noinko huonosti teillä siellä kehitysmaassa on terveydenhuollon laita. Viro on EU:n puheenjohtajamaa, siksi muutama Suomen ja Venäjän ulkopuolinen matkailija. Venäläiset ja suomalaiset ovat höpinöistäsi huolimatta selvä enemmistö Viroon tulevista turisteista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578930IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61287- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676