Sain kokea karvaasti kun menin pihaan, kaksi isoa collieta hyökkäsi ja haukkui rajusti. Naisella oli vaikeuksia pitää niitä kiinni!!! Nainen ei sanonut minulle mitään!! Asumme sentään samassa rapussa! Ei isot koirat sovi kerrostaloon. Toivon että muuttavat omakotitaloon. Vuokranantajien pitäisi kiinnittää huomiota näihin asioihin kun vuokraavat asuntoja. Minulla on huonoja kokemuksia edellisestä kerrotalosta jossa iso koira työnsi vanhuksen alas rappuja. Loppua en kerro.
COLLIEKOIRAT KERROSTALO
11
1059
Vastaukset
- asunnotyh
Kerrostalossamme asuu vanhempia ihmisiä. Nyt näitä isoja koiria on KOLME!!!! Mikä ihmisiä vaivaa kun ottavatkerrostaloon näitä isoja rontteja!!! vanhatihmiset eivät uskalla mennä ulos, kun koirat hyökkäilevät ja omistaja ei komenna koiria. Kysyin asiantunťijlta, colliet ovat salakavalia ja näykkäisevät.
- tosiontämä
Ne paimentaa, näykkimäll myös lampaita jos ne ei tottele.
- länsiyh3
Meidänkin talossa on kolme collieta ja punainenauto ja nanen joka ei hâllitse koirien kouluttamista!!!
- seatpunainen
Colliet kolme kappaletta kerrostâlossa, isoja koiria. Nainen ei hallitse niitä, räkättävät, hyökkäilevät ihmisiä vastaan!! Mitä vois téhdä, jotta voisimme kulkea asuintalomme pihassa?
- PoistaHaitta
Vie koirat lopetettavaksi.
- urpotkoiranvihajat
Onko taas joku valittamassa koirista. Eikö riitä että oon laittanut koirat parvekkeelle. en enää vie nyt ulos kuselle enkä paskalle. Paskantakoot sieltä sitten vaikka partsin täyteen. Pistä osottees niin tuun laittaa sun postiluukusta. Tai anna olla kun arvaan A 19?!!!
- vääräpaikkatää
On se varmas ihan kamalaa, kun naapurissa on eläin josta pitäs heti valittaa.Mutta kun ei kasvotusten kehdata, eikä keskustella osata.Niin suomi24 sitten toivotaan apua omaan ongelmaan.Ei taida onnistua.
Jos ongelmia on, isännöitsijälle siitä keskustelemaan.- tyhmaomistaja
Ymmärsit väärin, niitä on kolme, nyt kus... sisärappuun, niin tiedät siitä minkälainen omistaja on!!!!!
Mikähän trollialoittaja on...
Täältä löytyy yksi erinomaisesti kerrostaloon sopiva collie. Ystävällinen ja rauhallinen, ei melua eikä kiusaa naapureita.- Korvauskivust
Paljonko tuli tikkejä?
Kai teit rikosilmoituksen ja vaadit korvausta kivusta,särystä ja vaatteista?
Pyvistä jäljistä saa korvausta.Miten kävi sinulle oikeudessa? - Collienaikkonen
Itse asuin kerrostalo kaksiossa kahden nuoren collien kanssa, ei mitään ongelmaa! Koirat oli hyvältä kokeneelta kasvattajalta jotka oikeasti paineutuivat koirien luonteeseen, joilta jälkeläiset olivat. Ei haukkumista, ei tuhoja, ulkoiltiin kolmisen tuntia päivässä. Muutimme isoon omakotitaloon ja hullua kyllä, koirani vaikuttivat onnellisemmilta tuolla kerrostalossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764967Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184346Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993087Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2482910Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432852- 522491
- 271919
- 341723
- 211711
- 631677