Reds satanic

Onko olemassa suomalaista resd satanic sivua.
9839
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siis reds satanic

Äänestä

Tarkoitat satanic reds? Tai sitten minä en tiedä mistään mitään(hyvinkin mahdollista).. Katso Googlesta, tai jotain.

Itse en ole koskaan ymmärtänyt ideaa.. Miten kommunismi ja satanismi sointuisivat yhteen? Toinen opettaa kollektiivisuutta, toinen individualismia.

Äänestä
  • No kyseessä on ainakin erilainen juttu kuin LaVeyläinen satanismi siitä voit olla varma. Mitä he sitten ajattelevat, sitä en tiedä, koska saan älyllisellä tasolla päänsärkyä heidän kirjoituksistaan.

    Äänestä

  • Ifrit kirjoitti:

    No kyseessä on ainakin erilainen juttu kuin LaVeyläinen satanismi siitä voit olla varma. Mitä he sitten ajattelevat, sitä en tiedä, koska saan älyllisellä tasolla päänsärkyä heidän kirjoituksistaan.

    Sama juttu.

    Äänestä

  • Ifrit kirjoitti:

    No kyseessä on ainakin erilainen juttu kuin LaVeyläinen satanismi siitä voit olla varma. Mitä he sitten ajattelevat, sitä en tiedä, koska saan älyllisellä tasolla päänsärkyä heidän kirjoituksistaan.

    http://www.geocities.com/satanicreds/

    Täytyy ottaa huomioon että tämähän on sentää saatananpalvontaa.Ainakin etusivulta sain sen
    käsityksen.

    Se mitä ne ajattelee jää mysteeriksi.
    Turha sitä on sitten arvostella.

    Äänestä

  • Ei googlella löydy yhtää mitään
    suomalaista sivua asijasta.

    Äänestä

  • Tekstit ovat tosiaankin vaikeita mutta redit jotenkin tuntuvat painottavan luonnon eliöiden taipumusta yhteistyöhön. Yhteistyöllä kun pääsee pidemmälle kuin jos saman ajan vietettäisi keskenään taistelemalla. Jotenkin hyvin ne perustelivat sosiaalidarwinismin ja sosialismin muodostaman järjestelmän tehokkuutta.

    En tosin muista hyvin kun on vuosia kun luin viimeksi heidän juttujaan. Fiksuja perusteluja löytyy kaikille teorioille ja väittämille kunhan vaan jaksaa lukea...

    Äänestä

Red Satanic on kommunisminen/sosialistinen Satanisti.

Jotain mitä minä en vain voi ymmärtää.

Äänestä
  • ..yhteen kuin nappi naamaan..hrmph...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


cccccccc kirjoitti:

Onko olemassa suomalaista resd satanic sivua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu