Taormina hotelli Ariston

palazzo

Onko kenelläkään kokemusta hotelli Aristonista? Varasimme ensikesäksi superior huoneen sivurakennuksesta. Olen yrittänyt kuvista katsella että mikä olisi kyseinen sivurakennus ja mihin suuntaa hotellista se sijaitsee.
Onko matka hotellilta keskustaan ylämäkeä?
Entäpä aamiaistarjoilu? Kaikki kiinnostaa kyseisestä hotellista...

6

1876

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mahtipaikka

      -Hotel_Ariston-Taormina_Province_of_Messina_Sicily.htm
      hlttps://www.tripadvisor.fi/Hotel Ariston , kotimmr 10 vuotta sitten. ylämäkeä tietty, mutta ...

    • Taorminaforever

      Hotellista ei muuta tietoa kui että sen sijainti on mitä parhain. Linja-autoaseman liepeillä ja köysiradankin asema lähellä. Busseilla kannattaa mennä Naxokseen ainakin markkinoille, Letojanniin rannalle ja Castelmolaan upeisiin näköaloihin, pippelibaariin sekä ainutlaatuisen manteliviinin ostoon, jota ei saa mistään muualta. Bussilippu kannattaa ostaa aina meno-paluu, 2,90 -4,20 €. Köysirata vie Isola Bellan rannan tuntumaan sekä junayhteyksiin esim. Messinaan. Hop on hop off -bussien lippu (n. 10€) voimassa koko päivän, kiertää juuri nuo em. alueet, huikaisevia näköaloja ja kiemuraisia teitä. Syökää jäätelöitä, aivan upeita makuja. Hyvää lomaa sitten kun se aika on!

    • palazzo

      Paljon kiitoksia infosta! Letojannin ranta ja Castelmola olivat uudet vinkit ja ehkäpä niitä kokeillaan myös. Etna on tietysti nähtävä, kun Sisiliaan ensimmäistä kertaa mennään.
      Onko Isola Bellan ranta minkälainen ja kannattaako rantapäivää lähteä viettämään Naxokseen tuon Isola Bellan sijaan?

    • Pariset

      Isola Bellan ranta aivan kivikkoinen. Mutta kivienpäällä ihmiset vaan makoili. Baareja on rannalla ja itse saarelle on pääsymaksu. Eipä mitään erikoista siellä ollut. No näköalat toiseen suuntaan.
      Letojannissa piisaa hiekkarantaa , samoin Naxoksessa.
      Bussireitti Taorminaan koettava.
      Catanian markkinat samoin.

      • Italiaan

        Upea lomapaikka kertakaikkiaan. Voin sen vaan todeta kaksi kertaa käyneenä. Lähtisin uudelleen milloin vaan! Upeat maisemat, hyvä ruoka, hyvä hotelli (Ariston). Hienot retket, varsinkin Etnalle. Suosittelen lämpimästi!


    • Enmeneuudestaan

      Todella kallis paikka. ainakin ruokailu Taormina ravintolassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      45
      2361
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      255
      2216
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      114
      1592
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1320
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1257
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      141
      1150
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1147
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1029
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      66
      1007
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      970
    Aihe