Lahjoitetaan Siisti Runkopatjasänky taitejaloilla

forssassa, keskustassa, siisti runkopatjasänky, jousilla ja koivutaitejalat.
On ennemmin pehmeä kuin kova, sopii kyllä myös 80x200 sänkyyn.

[email protected]

7

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siisti runkopatjasänky ja
      kaupantekijäksi saa 2 suurta siistiä nukkea ja heille vaatteita. Pituudet 80 ja 75 cm. Eivät ole antiikkitavaraa.
      [email protected]

    • Omaonoma

      En ikinä huolisi kenenkään vanhaa runkopatjasänkyä tai patjoja. Enkä myöskään tarjoa omia, poistettavia patjoja. Ostetaan uudet, kun tarve on ja vanhat Kiimassuolle.

      • Näinhän se on, vaikka toisaalta tällä patjalla on nukuttu muutama kerta kun hotellin patjoilla on nukuttu satoja kertoja. Piti vaan jouluksi majoittaa toistakymmentä henkilöä ja nyt on tilanne muuttunut. Jollain voi olla sama tilanne.


      • Bed1

        Lahjoitusilmoituksessa kannattaisi mainita, millaisessa käytössä sänky on ollut. On ihan eri asia, jos patjalla on nukuttu vain muutaman kerran kuin se, että se on ollut käytössä vuosikausia. Nythän asia selvisi ja lahjoitus on hyvä sängyn tarvitsijalle.


      • patjat
        irotupprik kirjoitti:

        Näinhän se on, vaikka toisaalta tällä patjalla on nukuttu muutama kerta kun hotellin patjoilla on nukuttu satoja kertoja. Piti vaan jouluksi majoittaa toistakymmentä henkilöä ja nyt on tilanne muuttunut. Jollain voi olla sama tilanne.

        Jos jollain toisellakin on sama tilanne, niin ei hänkään sänkyä tarvitse?


    • Meilläei

      Jollain pajalla saattaa olla sexsiäkin touhuttu...

      • Vinkkarit.rutussa

        Tarkoitat varmaan, että patja voi olla vähän mällien sottaama, eli öhnäinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1916
    2. 121
      1375
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1160
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      60
      1073
    5. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1059
    6. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      283
      1053
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      137
      1041
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      90
      882
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      829
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      826
    Aihe