Kaupungille on laadittu eettiset ohjeet. Ensin kaupunginjohtaja runoilee sivun . Sitten on kaksi sivua harvalla tekstillä kirjoitettua liirumlaarumia. Tästä on kuulemma maksettu jollekin konsultille 14 tuhatta. Jos valtakunnansyyttäjää epäillään virheellistä hankinnasta niin kyllä tämäkin pitää tutkia .
Kaupungin käsittämätöntä tuhlausta
Epäeettistä
7476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä tuota ihmettelet. Tuollainen toiminta on maan tapa. Ei johtajia kiinnosta, kun saa vero rahoilla mällätä. Tadoudellisesti huonosti menestyvä yritys ei tuolla tavalla toimisi. Mutta, yhteisillä rahoilla, ei väliä toteaa kunnanjohtaja.
Nauttiihan Jämsän kaupunginjohtaja Ilkka Salminen Suomessa huippukärjessä huimaa kuukausipalkkaa! Parempi pysyä Jämsässä, jos olla saa.
Ja mihinkään muualle ei enää kaupunginjohtajaksi pääse. Ei muuta kuin monon kuva persauksille Salmiselle Jämsästä.
Kyllä on "löysää" kaupungin hallinnossa paljon, jos viiden vuoden päästä kymmeniä työntekijöitä poistuu kaupungin listoilta!
Kaikkiin isoihin organisaatioihin kertyy huonosti tuottavia toimia ajan myötä. Siksi Suomessa keksittiin YT- laki jolla voidaan muutaman vuoden välein tehostaa toimintaa poistamalla tehotonta tointa ja tekijöitä.
Maailmalla on MeToo kampanja.
Jämsässä on Eettiset Ohjeet ja johdossa Kokkarinarsisti joka ei tykkää ylipunaisiin pukeutuneita naisista.
Metoo kampanja ja samaan aikaan Feministinen haarat levällään kuva kampanjan. hmm..kertoo jostakin...