Maksuaikaa viisi tuntia

arvaillavoisyytä

Kun tilaat Tjäreborgilta matkan ja maksat etumaksun ja saat loppulaskun, niin sitten se varsinainen show alkaa. Päivä tai parin päästä ennen puolta päivää puhelin kilkattaa, että ny pitää maksaa lisää, ennakkomaksu onkin muuttuunut, koska.... ja maksun tulee näkyä viimeistään tänään klo 18 Tjäreborgin tilillä, jotta varaus pysyy voimassa. Siinä on arkena askaroimista. Maksuaikaa viisi tuntia. On vahtimista puhelimesta ja sähköpostista ynnä kortit tunnuslukuineen on oltava matkassa koko ajan. Kaikillahan ei ole mobiilisovelluksia.

5

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äläikke

      Puhut nyt varmaan "äkkilähtö" matkasta. Muutenhan matka maksetaan 30vrk ennen matkaa. Monila toimistoilla on matka maksettava jo tilatessa kokonaan kun kyseessä "äkkilähtö". JOTEN ei mitään outoa

      • soopaa

        Taas täyttä soopaa alottajan juttu ! Mitään matkaa ei tarvii maksaa ennen 30vrk matkaa, matkatoimistosta riippumatta ! Aloittaja EI kertonut onko kyseessä ns. äkkilähtö - silloinhan matka pitäisi maksaa kokonaan JO tilatessa


    • valitettavasti

      Sehän maksaa,joka tilaa.

    • Viistuntiako

      Jos maksaa omasta pankista tilisiirrolla tänään, niin se näkyy toisessa pankissa aikasintaan seuraavana arkipäivänä ellei seuraavana... eli ei ehdi klo 18, ellet maksa suoraan heidän palvelussaan.

    • turhaapuhetta

      Taas turhaa provoa tiettyyn toimistoon kohdistuen !
      MITÄÄN matkaa tjärellä,kuin muillakaan EI tarvitse maksaa kokonaan kuin kk ennen lähtöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe