Voitin lotossa 20 euroa. Ihan mahtavaa. En ollut lotonnut moneen vuoteen. Mihin sijoitin voittopotin. Puolet uuteen panokseen ja loput tuhlasin. Menee ihan reteeksi tämä elämä.
Voitin lotossa 20 euroa
12
143
Vastaukset
Harvemmin tulee lotottua, joskus ostan jonkun arvan.
Ihan jokusen 5-20 saanut.
Olen ostanut arpoja pukinkonttiin. Yhtenä vuonna miniä sai 500euroa arvalla.
Mihinkäs muuten tuhlasit, ihan turhuuteenko?- Reteetä
Ostin Iltalehden Historia liitteen Sotasyytetyistä,. Se maksoi 4,90 loput meni kahviin ja pullaan. Kaikki tuo voittorahoilla. Nyt voi jännittää ensi lauantaina uudestaan. On vieläkin isompi potti. Eli viikko haaveilua maksaa vaivan! Ja haaveilukin on nyt ilmaista, koska lottorivit ostin sillä puolella voittosummalla eli 10eurolla.
- Wiiking
Voitin Wiking lotossa 5€ mutta se meni jo.
voitin syyskuussa hiukan yli 800 euroa, laitan sen matkan hankintaan. olihan se naurettavaa, kun 6:lla oikein sai tuon reilut 800 euroa ja 7:llä oikein 1 200000 euroa, mutta kyllä raha, vaikka pienempikin summa, kelpaa.
- mimmimum-..mi
Harvoin kukaan kertoo isommista voitoistaan rahapeleissä... mikähän siinä olisi syynä....onko se jotenkin taikauskoa että menee pelionni... vai liittyykö siihen jotain häpeän tunnetta että pelaa...
- rohkearotansyö
tänään marketin aulassa "Kulta-Jaska" antoi minulle 30 euroa.
- mimmimum-..mi
rohkearotansyö kirjoitti:
tänään marketin aulassa "Kulta-Jaska" antoi minulle 30 euroa.
Jaska oli sitten kultainen sinulle.... toisilla ihmisillä on aina hyvä tuuri pelissä kuin pelissä.
- Saa-nähdä-voitanko
Voitin voittoarvan seuraavaan arvontaan.
No nyt kävi tuuri. Ei oo ennen käynytkään.
Nuo hirviporukat, kun aina viimeisen hirven paloiteltuaan, arpovat klimpit maanomistajien kesken.
Tuli tekstari, ootko kotona, oven takana mies tuomassa lihaa.
Sain 2,5kg hirvenlihaa, osa jauhelihana.
Annan siitä tietysti porukoillekin.
Kyselin onko karhuja nyt näkynyt. Näytti kännystä kuvan, olivat saaneet kuvattua, kun nuoli hirvien suolakiveä.
Kyllähän niitä siellä, vaan marjametsään menen taas ensi syksynä, jos elonpäiviä ja kuntoa riittää.- mimmimum-..mi
Arpa suosi sinua ihan kivalla yllätyksellä...jouluksi lihaa...Selailin juuri Lidlin mainoslehtistä...siellä oli hirvenlihaa kilon erissä myynnissä....Ruotsalaisia hirviä.
42.90kilo ...on se aika arvokasta...mitähän se karhunliha maksaisikaan...ja miltä maistuisi... mimmimum-..mi kirjoitti:
Arpa suosi sinua ihan kivalla yllätyksellä...jouluksi lihaa...Selailin juuri Lidlin mainoslehtistä...siellä oli hirvenlihaa kilon erissä myynnissä....Ruotsalaisia hirviä.
42.90kilo ...on se aika arvokasta...mitähän se karhunliha maksaisikaan...ja miltä maistuisi...Juu ja itse kalastettua haukea pakkasessa, ei tässä muuta tarvi, kun muutama loota paistaa ja rosolli veivata. Ihan pieni kinkkurulla riittää velipojalle ja mulle.
- Voisiko-tilata-jostain
eppu2 kirjoitti:
Juu ja itse kalastettua haukea pakkasessa, ei tässä muuta tarvi, kun muutama loota paistaa ja rosolli veivata. Ihan pieni kinkkurulla riittää velipojalle ja mulle.
Leijonan liha olisi kiva kokemus kinkkuna.
Siitä tulisi super-ukon voimat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617