Vieläkö semmonen lapsellinen sisäpiiri on pystyssä kun rekkahemmot, vai oliko se nyt rahtihemmot, ihan päiväkoti-ikäisten juttuja olin kun joskus erehdyin sivuille?
rekkahemmot?
10
448
Vastaukset
- LöytyyRunosmäeltä
On se, kokoontuu Runosmäellä, Turussa. Leikkivät rahtaria Plaston kuorma-autoilla. Kerhon puheenjohatjana 140-cm kokoinen, 29-vuotias Turun oma moniosaaja. Jäsenistöön kuuluu hän. Ei muita.
- On.SeVaanTyhmäOnSe
Samainen kääpiöpuheenjohtaja tukkii Runostuopin vessanpytyn vessapaperilla koska oluttuoppi maksoi 5 Euroa ja sehän on liian kallis. Näin itse kertoili tämä kuorma-autoakin rekkana pitävä, rekkahemmot-ryhmän pj.
- SisuMäättä
On.SeVaanTyhmäOnSe kirjoitti:
Samainen kääpiöpuheenjohtaja tukkii Runostuopin vessanpytyn vessapaperilla koska oluttuoppi maksoi 5 Euroa ja sehän on liian kallis. Näin itse kertoili tämä kuorma-autoakin rekkana pitävä, rekkahemmot-ryhmän pj.
Noh.....pidetääm kesustelu ASIALLISENA eiks juu
- NoloSika
SisuMäättä kirjoitti:
Noh.....pidetääm kesustelu ASIALLISENA eiks juu
Simppeliä...eiks jep.
- KääpioHomo
NoloSika kirjoitti:
Simppeliä...eiks jep.
TOTTA nimenomaan :D
- TurunnPoik
SisuMäättä kirjoitti:
Noh.....pidetääm kesustelu ASIALLISENA eiks juu
NIMENOMAAN eiks jep :)
- HaluatkoÄmmäTurpaan
TurunnPoik kirjoitti:
NIMENOMAAN eiks jep :)
Sitten vaan COPYPASTEA/SPÄMMIÄ tulemaan EIKS JUU :)
- ViestipuuTaiSagaaSattuu
HaluatkoÄmmäTurpaan kirjoitti:
Sitten vaan COPYPASTEA/SPÄMMIÄ tulemaan EIKS JUU :)
Noh......nimenomaan SImppeliä
- HaluatkoÄmmäTurpaan
Milno on kokous?
- asffefef
Johtaako puntti hemmoja?
Älykkyys kyllä sopisi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158197Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157418Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804684Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294449Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032819- 1172664
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332585Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232244Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22107