Historian suurin maakauppa Joutsassa. Isä päätti valtuustossa maan ostamisesta ja poika sai vahvistaa kaupan. Menikö esteellisyys oikein jos isä ostaa ja poika vahvistaa.
menikö oikein?
7
809
Vastaukset
- uuuno
Ei mennyt oikein. Mutta on huomioitava se seikka tässäkin asiassa että kaiken takana on korruptio ja puolue. Isä, poika ja ostaja edustavat samaa puoluetta ja isällä on suuri joukkue takananeuvostason henkilöitä myöten. Näin Joutsassa.
- lotossa.kaksi.oikein
Nissisen esimerkki kannustaa vai kannustaako?
Jotkut jutut ansaitsevat päästä tutkittavaksi, toiset ei. - 09080706
Eikös tämä asia pitäisi tutkia , kuinka meni ?
- fgfffgdf
liittyykö vävy jotekin tähän
- jljouiouioio
mistä nyt oikein puhutaan heitäppä linkkiä tänne kehiin kiitos
- höhhöhä
Vävy kuulluu myyjän perheeseen tietenkin vaimonsa kautta. Vävy on kunnan johtavia virkamiehiä, hänen poikansa on kepulainen kunnanvaltutettu ja miljoona euroa meni tietysti myyjälle eli vävyn vaimon sukuun. Sellaista on kepulainen politiikka myös Joutsassa. Sille ei voi mitään edes paljon tyhjää ennen vaaleja luvannut kokoomuslainen toimittaja.
- asia-asiana
Tässä asiassa ei ole kepulien konsteja,maakauppa ihan puhdas kauppa,katsokaa kenen nimissä se tehtiin !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35212214Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-18011228Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806563Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555357Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2053860- 1763643
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin642713Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1772443Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva492222Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151922