Regressioterapia

Desire

Onko kenelläkään kokemuksia regressioterapiasta? Minulla on omakohtaisia mielikuvia ed. elämistäni, mutta nämä ovat niin sirpaleisia etten ole saanut tolkkua erääseen tiettyyn traumaan. Haluaisinkin tutkia tarkemmin näitä muistoja alan ammattilaisen kanssa. Onko erityisesti Tampereen seudulla ketään osaavaa terapeuttia, ja tulevatko sessiot kovastikin kalliiksi?

3

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ante

      Minulla on pari kokemusta. Ensimmäinen oli todella hieno kokemus. Silloin ei vielä ollut nimitystä regressioterapia. Näin hyvin selviä kuvia. Erittäin antoisaa. Juuri sen takia hakeuduin sitten toisen ammattilaisen luo. Mutta petyin täysin. Sanoisin, että se on niin sinusta itsestäsi kiinni, miten se onnistuu. Tämä toinen kerta maksoi n.300mk/2-3 h. En muista tarkasti. Ensimmäisellä kerralla tilanne oli rennompi. Olimme ryhmässä ja menimme ajassa taaksepäin. Ensin elämään ennen tätä. Sitten jokainen vuorollaan kertoi, mitä oli kokenut. Aivan selvästi koin toisen ajan ja paikan. Tiedän nyt, että lapsena tiesin edellisestä elämästäni, mutta en tiennyt, mistä oli kysymys.

    • observation

      perustunee lähinnä "terapoitavan" omaan vahvaan uskoon, joka "hieman" värittää uskomuksia. Edellisistä elämistä ei ole mitään vakuuttavaa näyttöä. Kehoitan siis unohtamaan koko jutun!

    • teosofi

      Olen käynyt 1 v 3kk regressioterapiassa hyvin tuloksin ja suosittelen sitä kaikille. Mutta menkää hyvälle tekijälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe