Kanukki Morin sai lähteä, kun ei vakuuttanut! Tosin ei ole koko joukkuekkaan vakuuttanut ja pettymyksiä on iso nippu. Vellova huhu kylällä kertoo kassavajeesta ja siitä, että ihan pieni hetki, niin kerhosta laitetaan äijää myyntiin ja heitetään pyyhe tältä kaudelta kehään! Näinkö sitä taas kerran petetään fanit?
Kerhon pelejä on ollut hieno seurata, kunnon kotimaista komediaa, ei päätä eikä häntää koko kauden aikana. Pelaajat sinkoilee kun karanneet lehmät ja valmentaja haastatteluissa pelien jälkeen kertoo kuinka oltiin mukana ja hyviä asioita tapahtu. On se kumma kun katsojille sitä hyvää ei näy sitten missään pelissä.
Nyt sitten tapparan vuoro tulla antaan turpaan ja huomenna sporttikin vihdoin saa 3 pisteen voiton, kun vastaan asettuu Hämeenlinnan pisteautomaatti HPK!
Illan peliin vihje vetoihin, varma kakkonen ja tulosta kannattaa vetää, Hpk 1,2 ja Tappara 4,5,6
Kerhon pelejä on ollut hieno seurata, kunnon kotimaista komediaa, ei päätä eikä häntää koko kauden aikana. Pelaajat sinkoilee kun karanneet lehmät ja valmentaja haastatteluissa pelien jälkeen kertoo kuinka oltiin mukana ja hyviä asioita tapahtu. On se kumma kun katsojille sitä hyvää ei näy sitten missään pelissä.
Nyt sitten tapparan vuoro tulla antaan turpaan ja huomenna sporttikin vihdoin saa 3 pisteen voiton, kun vastaan asettuu Hämeenlinnan pisteautomaatti HPK!
Illan peliin vihje vetoihin, varma kakkonen ja tulosta kannattaa vetää, Hpk 1,2 ja Tappara 4,5,6
Vastaukset 30
Vanhimmat
Eiköhän+kohta+taas+ala+HPK:lla+jo+perinteeksikin+muodostuneet+vuosittaiset+joulukuun+alennusmyynnit+eli+ota+tästä+korista-50%.
Kerhon matka huipulle on jälleen kerran päättynyt Base Campiin. Joukkue on alempana kuin nimilista antaa osoittaa, joten eiköhän anneta tuomio. Valmentajanvaihto. Viimeiset ajat korjata kurssi. Joulun jälkeen ei kymmenen pisteen kauloja kurota. Kun ei olis Bluesin kohtalo edessä.
Hyvin ollaan aikataulussa Matkalla Mestikseen projektin suhteen. Vaikka liigasta ei nyt kukaan putoakaan mutta konkurssin kautta Mestispaikka olisi kai aika saletissa, ellei sitten ihan Suomi-sarjaan vajoa.
Pravda kertoo puolueettoman totuuden
Ei kai tolla pelaajamateriaalilla konkkaan voi mennä? Touhua kun kentällä kattelee, niin onhan ne niin surkeita, että paskimpien pitäisi pelata mailapalkalla ja porukan parhaimmat ( mitkä ovat myös kuraa), niin saada maximissaan duunarin palkka about parikyt tuhatta kaudesta. Tosin tyhmähän se on joka paskasta maksaa, ei palkansaaja:) Se on totta, että tyhmemmänkin pitää jo nähdä, että tämän kauden matkalla huipulle päättyy runkosarjaan, koska materiaali ei riitä edes kaupungille puistotyöntekijöiksi. On se kivaa ja hauskaa kun paineet on poissa ja taas tänään tulee turpaan, että tukka lähtee:) Edellinen kirjoittaja voi työntää sen pravdan ahteriin. Turhaa sitä mainostat, paskalehti.
Nyt puhelua larulle ja kovaa taklaavalle mopelle nilkkateippiä pari rullaa ja kehiin.viivalle kille hongisto.
Tappara heittää kaksinumeroiset tänään.
Mites oikka vieläkö ois sirklta vanhan malliin ? saatas röhö naurut kun ei tosta joukkuuesta ole täälä kaudella ees sääleihin.pikkari vois tulla kerään kolikot tulevalta tori parkilta.
Taas pataan ja selvästi. Tyhjennysmyynti alkanee siis joulukuun puolessa välissä.
Houkutteleva joulupaketti mummollekin??
Odotan kyllä mielenkiinnolla Pennasen kommentteja Hämeen Sanomissa, missä on taas onnistuttu ja missä osa-alueessa on menty oikein kunnolla isoin harppauksin eteenpäin ns. Meidän Pelissä. Ainoat onnistujat taitaa kyllä olla huollossa jossa urheilujuomien blandis on ollut oikein mukavan hapokas ja erkkaria on ainakin vielä riittänyt ihan kaikille pelaajille.
Myykää, säästyy meitin veronmaksajien rahaa.
Misä se kerttula on? Johtava on sanonut monesti et ex-model tuo vaikka kuun taivaalta tarvittaessa😝
Jos Pennanen ei keksi mitään hyvää sanottavaa, niin mä voin jeesiä. Kerho on esimerkiksi erittäin hyvä tekemään ylivoimalla paitsioita.
Minä lähdin hallista toisen erän alkuminuuteilla helvettiin. Riitti nyt tosta paskasta maksaminen. Juuri näin, Pennanen joukkoineen menee monessa asiassa ainakin puheissa eteenpäin. On se kumma kun katsomoon näky illasta toiseen vain se tuttu ja turvallinen paska hpk. Loppukauden kattelen pelit bubissa kylmän juoman kanssa ja hakkaan kultajaskaa. Vaihtoehtoisesti voin hakata kotona räpylään. Kuitenkin aivan sama mitä tekee, niin mukavampi olotila siitä tulee kun olla hallissa katsomassa tota paskaa. Samaan hengenvetoon voi sanoa että tänään petti järjestysmiestoimintakin. Kakarat istuu pitkin rappusia ja kukaan ei tee mitään. No, koko paletti samalla tasolla. Eli pihalla kun lumiukot!
Voi sua raukkaa aamulla taas sossun luukulle niin saat päivään jotain elämän iloa
Sossu on lauantaisin urpo kiinni:) Ja torstai oli tilipäivä. Vedä sä köyhä pipo päähän mee hakeen kutalasta aamupala.
Valtonen vs. Pennanen tänään.
Miten se nyt oli jossain Häsa-otsikossa....että Tapparassa noussut "neste" päähän...ihan hyvin noussut näköjään.
Pitäiskö Kehollakin nousta?? alkaa sääliviiva himmetä
Niin no, tässäkin tapauksessa se joka toista haukkuu on itse se.
Pravda kertoo puolueettoman totuuden .
Joutaa heittääkin, moni pääsee helpommalla, kun tuo hiekkalaatikkoleikkiä loppuisi koko kaupungista! Upeita, huippua!
Tuntuu olevan kaikki osaavat kiekkomiehet palstoilla.
Tulosveto kohdilleen:) kerroin 24.99 ja kolmella kympillä tuli 750e. Hyvä hpk, tästä on hyvä jatkaa. Mitäs tulosta tänään vedetään? Onko hajuja? No, lyödääns sportille 3,4 ja 5, hpk saa edelleen ne tutut ja turvalliset 1 ja 2. Kai se tänäänkin on tilipäivä. Tolla kerhon pelaamisella tekee helposti rahaa, toivottavasti tyyli ei muutu:)
No mikäli oikeen ymmärsin, niin et vielä voitolla ole.
etkä tänäänkään näytä voittavan.
Koko ajan HPK:ssa mennään nyt ihan pakkovoitto niskassa, että teoreettiset mahdollisuudet säilyisivät edes sääleihin. Tänään siis Vaasassa ihan pakkovoiton paikka ettei pajatson tyhjennystä tarvitse harkita vielä ensi viikolla.
Missä se pyyhe on, meen kohta saunaa ja en löydä pyyhettä.
Kerhon a-nuoret sen sijaan pelaa hyvin ja johtaa sarjaa. Nyt pitäis kokeilla edariin sieltä näitä voittamaan tottuneita. Kenties tarttuisi itseluottamus muihin.
Toivottavasti ei ole vaan huhu. Kun heittäisikin, ja lopullisesti.
Vika erä alkaa ja kerho mählää ylivoimansa ja sitten sportti painaakin ohi:) repikää siitä sitten oranssia:) totutusti tulee turpaan, ei se mihinkään muutu:)